Нацбанк знову перекрив доступ до депозитів

Тим часом експерти підтверджують - саме зараз "час Ч" для зняття обмежень - курс стабільний, гроші є.

Вкладникам зарано починати гонитву за власними депозитами. Оголошене мас-медіа скасування мораторію на дострокову їх видачу виявилося пшиком. Дезінформацією це назвати не можна. Джерела ТСН стверджують, що блокаду з депозитів у п'ятницю знімали. Щоправда, поновити її голову НБУ переконали банкіри під час екстрених зустрічей із ним. Сам же пан Стельмах каже, що нічого не підписував, тож правила гри залишаються старими.

Банківська система, як рибалка - не підгодуєш - не впіймаєш. За квітень місяць на депозити українських комерційних банків впало понад мільярд гривень. Так не клювало з минулого року. Але щоб і далі ловити треба рибку грошима підгодовувати.

Постанова НБУ N282 і мала бути такою приманкою, яка б забезпечила дочасне зняття депозитів та повернення довіри до банків. Але не судилося.

У банкірів дежавю. Наприкінці минулого року НБУ вже скасував мораторій на зняття вкладів. Але нічого не змінилось.

"Проіснувало скасування один чи два дні, виникло віконце яким хтось скористався, а більшість не встигла, бо виникло віконце в п'ятницю, - нагадує Ерік Найман, керівник управління одного з комерційних банків. - Цього разу також може бути таке короткострокове скасування. А може й ні".

Але сказати напевне в банках не можуть, бо не бачили документа. У п'ятницю двісті вісімдесят другу постанову нібито підписав голова НБУ, але згодом з'явилась інформація, що Володимир Стельмах змінив власне рішення. В НБУ кажуть - це технічні помилки. І наказують банкам видавати кошти.

"Банки зобов'язані виконувати свої зобов'язання. Постанова N282 підписана 12 числа і головою НБУ і вона мала бути передана. Я і всі мали нею керуватись", - наголошує директор дирекції з питань банківського нагляду та регулювання Василь Пасічник.

Тим часом експерти підтверджують - саме зараз "час Ч" для зняття обмежень - курс стабільний, гроші є.

"Очевидно що гривні ще недостатньо аби кредитувати економику, але достатньо аби забезпечувати ліквідність та повертати вклади населенню", - стверджує аналітик інвестиційної компанії Віталій Ваврищук.

Масового відтоку грошей через зняття обмежень експерти не прогнозують. Бо й залишилось тих депозитів - відсотків тридцять. Решту вже зняли. Але щоб гроші знов принесли, їх треба спершу повернути.

Читайте також:

Українські банки з початку року збідніли на 9,2 мільярда

МВФ прогнозує зростання світової економіки наступного року

Уряд образився на ЄС за те, що він не дав Україні грошей

НБУ ввів тимчасову адміністрацію у ще два банки

ВідеоДоступ до депозитів перекрито

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: