Нацбанк зробив керівників банків відповідальними за курс долара

НБУ поклав відповідальність за інформацію на веб-сторінці банку і в інтернеті про курси валют на керівників банків.

Нацбанк вимагає від керівників комерційних банків взяти на себе персональну відповідальність за курсову політику банків, які вони очолюють.

У листі першого заступника голови НБУ Анатолія Шаповалова до керівників комерційних банків регулятор покладає на них "персональну відповідальність за розміщення інформації на веб-сторінці банку в мережі інтернет і в інформаційних системах (Reuters, Bloomberg і інших) про курси гривні до іноземних валют".

"Зобов'язуємо керівників уповноважених банків узяти під особистий контроль встановлення курсів покупки і продажу безготівкової іноземної валюти за гривни для клієнтів банку з метою недопущення збільшення різниці між курсом покупки і курсом продажу валюти", - йдеться в документі.

При цьому НБУ нагадує, що він щодня повідомляє банкам середньозважений курс гривни, який "повинен виступати орієнтиром для здійснення операцій на міжбанку".

Лист з'явився на фоні зростання курсу безготівкової валюти. Останні два тижні протягом торгів курс долара падав, але вчора відразу після їх відкриття на рівні 8,05/8,2 грн/ він почав рости - і торги закрилися котируваннями 8,09/8,2 грн/. При цьому в системі було виставлено всього три заявки на покупку валюти, на продаж - нуль.

Експерти упевнені, що адміністративний тиск НБУ на валютний ринок ще більше понизить його об'єми і на короткий період опустить курс долара.

Банкіри говорять, що ті, хто продовжить працювати на ринку, побоюватимуться санкцій регулятора. "Нацбанк в черговий раз робить акцент на персональній відповідальності керівника банку, - підкреслює голова правління "Терра Банку" Сергій Щербина. - Можливо, це останнє попередження, від якого він відштовхуватиметься перед введенням щодо валютних спекулянтів жорстких заходів, яких вимагає президент".

Нагадаємо, 11 березня президент Віктор Ющенко наголосив на необхідності жорсткого контролю з боку Нацбанку і правоохоронних органів за заявками комерційних банків щодо купівлі валюти.

Читайте також:

На міжбанку НБУ продаватиме долари банкам-боржникам

Ющенко закликав "каменя на камені не залишити" від банків-спекулянтів

Кабмін затвердив фінплан "Нафтогазу"

Українці не довіряють банкам і зберігають гроші вдома

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: