Нацбанк звинуватили у порушеннях при видачі кредитів

Згідно даним Рахункової палати, всього в 2008 р. НБУ було видано комерційним банкам кредитів майже в 16 разів більше їх обсягів за останні 2 роки.

Діяльність Національного банку України щодо забезпечення стабільності банківської системи шляхом рефінансування банків під програми фінансового оздоровлення впродовж жовтня-грудня 2008 р. супроводжувалася ухваленням неправомірних і необґрунтованих рішень, непрозоро, під прикриттям банківської таємниці. Відповідний висновок Рахункової палати за підсумками перевірки обґрунтованості рішень Нацбанку щодо рефінансування впродовж жовтня-грудня 2008 р. оприлюднила сьогодні прес-служба відомства.

Згідно даним Рахункової палати, всього в 2008 р. НБУ було видано комерційним банкам кредитів рефінансування різними каналами у розмірі 169,5 млрд грн, що майже в 16 разів більше їх обсягів за останні 2 роки. При цьому в IV кварталі було виділено дві третини загальної суми рефінансування за весь рік, або 105,4 млрд грн. Найбільш проблемними були так звані стабілізаційні кредити - 39 млрд грн під програми фінансового оздоровлення шести банків. Проте, як показала перевірка, ця мета не була досягнута. Ситуація з ліквідністю і платоспроможністю в цих банках, навпаки, ще більше погіршала, відзначає Рахункова палата.

Більшість рішень, ухвалених правлінням НБУ про надання банкам таких кредитів, не відповідали вимогам чинних нормативно-правових актів, при цьому п'ята частина цих кредитних ресурсів була направлена не на фінансове оздоровлення банків, а на кредитування суб'єктів господарювання, наприклад, НАК "Нафтогаз України".

Встановлені також факти надання кредитів рефінансування в обсягах, що перевищують їх встановлені граничні розміри. Частина кредитів виділялася банкам, що не відповідають таким додатковим умовам як організація у формі відкритого акціонерного товариства, із сплаченим статутним капіталом не менше 500 млн грн. Крім того, НБУ застосовувався суб'єктивний підхід при встановленні процентної ставки за кредитами різним банкам і порядку її сплати.

Значна частина коштів рефінансування була направлена на покупку іноземної валюти. Як наслідок, такий додатковий тиск на обмінний курс гривні призвів до її значного знецінення, сказано у висновку Рахункової палати.

Нагадаємо, як Рахункова палата отримала доступ до документів, які охороняються банківською таємницею, вона знайшла серйозні порушення в діяльності Національного банку, яка здійснювалася протягом осені-зими 2008 року.

Читайте також:

Стельмаху загрожує кримінальна справа

Держава відвернулась від проблемних банків

22 українських банки мають проблеми з платежами

Банк "Надра" намагався вивести гроші вкладників за кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: