Нацбанк звинуватив уряд у падінні гривні

В НБУ переконують, що нестабільність гривні пов'язана, в першу чергу, з дефіцитом цьогорічного українського бюджету.

Ризики для стабільності курсу української валюти формуються через значний дефіцит державного бюджету.

Про це заявили в Національному банку. "Формування значного обсягу бюджетного дефіциту в умовах обмеженості реальних джерел його покриття є одним з істотних ризиків для макроекономічної стабільності, реалізація яких може відобразитися і на стабільності грошової одиниці", - відзначили в НБУ.

Також там нагадали, що в першому півріччі 2009 року дефіцит зведеного бюджету сформувався на рівні 13,264 мільярда гривень.

Згідно з повідомленням НБУ, на динаміку бюджетних показників негативно вплинула несприятлива ситуація в економіці: скорочення бази оподаткування (через погіршення прибутковості підприємств), падіння реальних грошових доходів населення і, відповідно, скорочення внутрішнього попиту призвело до зменшення доходної частини зведеного бюджету у січні-червні 2009 року на 4% в порівнянні з відповідним показником минулого року.

Разом із тим, витрати зведеного бюджету України збільшилися у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 10,3%.

Нагадаємо, раніше падіння курсу гривні з дефіцитом бюджету пов'язав президент Віктор Ющенко. На його переконання, об'єктивних причин для подешевшання української валюти зараз немає, і її курс знижується тільки через бюджетну політику уряду.

Всього за період з 10 по 25 серпня курс гривні на міжбанківському валютному ринку знизився на 41 копійку, а станом на 27 серпня міжбанківський курс долара перевищив позначку 8,55 грн. В той же час, за підсумками січня-липня дефіцит держбюджету України склав 15,352 мільярда гривень, збільшившись за липень на 44,8%, або на 4,748 мільярда гривень.

Читайте також:

Нацбанк вважає падіння гривні ознакою стабільності

Янукович розповів, чому падає гривня

Українські обмінники потрапили в облогу валютних "спекулянтів"

Восени долар підскочить до 10 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: