Нацбанк звинуватив в обвалі гривні усіх крім себе

Керівництво НБУ вважає головною причиною девальвації гривні неефективну економічну політику влади.

Анатолій Шаповалов
УНІАН
Заступник глави НБУ Анатолій Шаповалов
Національний банк вважає девальвацію гривні наслідком неефективної економічної політики усіх гілок влади протягом останніх років. Про це сказав перший заступник глави НБУ Анатолій Шаповалов.

"Основна причина (нестабільності курсу) - це та економічна політика, яка проводиться впродовж останніх років. Замість того, щоб вживати непопулярних заходів, у них одна політика - як сподобатися виборцеві. Хоч по сто гривень, хоч по десять роздати", - сказав він.

Шаповалов відзначив, що існують економічні і психологічні чинники, що провокують девальвацію, проте неефективна економічна політика останніх років є однією з найбільш вагомих причин, що призвели до нинішнього положення справ.

"Є й економічні чинники, і психологічні, і девальваційні очікування. Але, напевно, винні в цьому всі гілки влади і ті люди, які сьогодні будують цю країну і керують цією країною", - сказав він.

Шаповалов назвав курс гривні дзеркалом, що відображує відносини української економіки із зовнішнім світом.

"І тому, якщо ми ображаємося на дзеркало, то, даруйте, напевно, на нього не потрібно ображатися", - відзначив банкір.

З початку нинішнього року, за словами Шаповалова, НБУ направив на підтримку курсу гривні зі своїх резервів понад 8 млрд доларів.

Нагадаємо, за період з 7 по 27 серпня курс гривні на міжбанківському валютному ринку понизився на 53 копійки з 8,0 UAH/USD до 8,53 UAH/USD.

Читайте також:

Нацбанк звинуватив уряд у падінні гривні

Нацбанк вважає падіння гривні ознакою стабільності

Янукович розповів, чому падає гривня

Восени долар підскочить до 10 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: