Нацбанк звітує про приборкання валютного ринку

НБУ вважає, що його дії допомогли у березні зменшити коливання курсів валют та зміцнити гривню.

З початку березня цього року на валютному ринку України спостерігається зменшення валютних дисбалансів, повідомляє Нацбанк.

За даними НБУ, за останній тиждень готівковий курс гривни при продажу доларів США зміцнився на 10 копійок. Також зросли пропозиції готівкової іноземної валюти при скороченні попиту на неї.

НБУ повідомляє, що здійснює низку заходів, націлених на врівноваження валютного ринку. У Нацбанку постійно проводиться моніторинг валютного ринку, який передбачає комплексне відстеження операцій як на міжбанківському, так і на готівковому його сегментах.

Також, НБУ повідомляє про підвищення прозорості та ефективності валютних інтервенцій з подальшою перебудовою механізмів валютних аукціонів, удосконалюються інструменти і процедури контролю над фактичним використанням придбаної у Національного банку іноземної валюти.

У НБУ вважають, що діяльність установи дала позитивні результати і зменшила напругу на валютному ринку. Так, 13 березня на міжбанківському та готівковому валютних ринках підвищився курс гривні. Торги на міжбанку завершилися в діапазоні 8,08-8,14 грн. за долар і 10,4138-10,5052 грн. за євро.

Національний банк проводив аукціон з продажу валюти з ціною відсікання 7,8 грн. за долар і 9,97 грн. за євро.

Нагадаємо, з 27 лютого НБУ почав проводити цільові валютні аукціони для задоволення потреб позичальників - фізичних осіб з метою погашення ними заборгованості по кредитах, одержаних в американській валюті.

Читайте також:

Боржники стали в черги за "пільговими" доларами

Транш МВФ може похитнути позиції долара

Долар впав майже до 8 гривень

Долар впаде до 7,5 грн., якщо люди повернуть гроші в банки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: