Навіщо банки приєднуються до системи BankID і яка з того користь громадянам

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Навіщо банки приєднуються до системи BankID і яка з того користь громадянам

В Україні запустили портал iGov.org.ua для отримання державних послуг / iGov.org.ua

До системи вже підключені два великі банки, на стадії технічної інтеграції перебувають ще чотири.

До кінця цього року великі українські банки підключать до системи авторизації громадян BankID, яка дає можливість українцям підтверджувати особу на державних сайтах, використовуючи авторизацію обслуговуючого банку.

Авторизуватися за допомогою BankID уже можуть клієнти "Приватбанку" і "Ощадбанку". На стадії технічної інтеграції перебувають ще чотири фінустанови. Про це під час презентації інтернет-порталу iGov.org.ua повідомив директор з інформаційних технологій "Приватбанку" Дмитро Дубілет, пише УНІАН.

Ідентифікація громадян через BankID на рівні з авторизацією з допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) є важливою умовою для надання державних послуг через Інтернет. У той же час, на відміну від ЕЦП, система BankID зможе проводити авторизацію більшої кількості громадян, оскільки багато українців є клієнтами того чи іншого банку, де ідентифікація клієнтів є обов'язковою.

"Електронний цифровий підпис – досить поширене явище серед юридичних осіб. Наприклад, податкова зараз надає можливість подавати електронну звітність зі своїм ЕЦП. Але проблема в тому, що серед фізичних осіб ЕЦП майже ні в кого немає. Однак у дуже великої кількості громадян є банківська картка і акаунт в інтернет-банкінгу", – пояснив Дубілет.

Зазначимо, що завдяки порталу iGov.org.ua українці зможуть через Інтернет реєструвати своє майно, замовляти довідки та виготовлення документів тощо. Нині онлайн доступно дев'ять послуг, ще 47 обіцяють запустити дуже скоро, а в роботі – 492.

Учора подібний сервіс запустили у Львові.

Наступна публікація