Найдорожчі продукти в Україні продають у Києві

У Києві продукти на 20% дорожчі, ніж у будь-якому іншому місті країни.

Між Львовом і Києвом різниця в цінах на плодово-овочеву продукцію (якщо брати тільки мережі супермаркетів) складає близько 14%. А якщо брати взагалі по всій Україні, то цього сезону різниця ще більша і в цілому досягає 20%. Про це повідомив експерт агроринку Андрій Ярмак.

За його словами, така ситуація склалася тому, що перед попаданням продукції на столичний ринок, вона проходить декілька посередників, які збільшують ціну. Ярмак також назвав і іншу причину: в Києві відсутня велика оптова база, на якій безпосередньо виробники продукції могли б встановлювати свої ціни.

Він додав, що частіше на столичних базах діє монополія одного або декількох скупників, які завищують ціну. Експерт навів приклад: минулого року в столиці гуртові ціни на черешню були вищі, ніж роздрібні ціни у Львові.

По словах Ярмака подібна ситуація в Києві склалася також з м'ясом і рибою.

Нагадаємо, що за минулий місяць плодоовочева "інфляція" в Україні склала 13%, або, іншими словами, у березні український споживач змушений був заплатити на 13% більше за той же набір основних овочів і фруктів, що і в лютому.

Якщо ж порівняти ціни в березні цього року і в березні 2010 року, то зараз споживач переплачує вже 43%.

Читайте також:

Каструля борщу на Донбасі обходиться майже у 60 гривень

Донецька область стала "рекордсменом" за рівнем інфляції

Регіонали звинуватили опозицію в подорожчанні продуктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: