"Найскладніший період": міністр фінансів заявив, що транш від МВФ очікується у 2021 році

Дата публікації
Перегляди
1570
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Найскладніший період": міністр фінансів заявив, що транш від МВФ очікується у 2021 році

Фото: УНІАН

Україні зараз потрібно переломити негативний наратив останніх місяців у переговорах з МВФ.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що найімовірніше Україна отримає черговий транш від Міжнародного валютного фонду вже 2021 року. Головним завданям у перемовинах щодо отримання макрофінансової допомоги є переломити негативний наратив останніх місяців.

Про це Марченко розповів  в інтерв'ю "BBC-Україна". 

"Більш імовірним сценарієм, я би сказав, дуже високо ймовірним, що нам вдасться домовитися у поточному році про місію і ці кошти будуть вже в наступному (2021 - ред.) році. Питання навіть не в транші, питання в меседжах і взаємодії. Якщо ми зможемо переломити негативний наратив останніх місяців, це вже буде великою перемогою, я вважаю. Тому що це відкриває нам шлях до отримання макрофінансової допомоги, до відновлення перемовин зі Світовим банком, і так далі", - сказав міністр. 

Він додав, що кошти фонду передбачені в бюджеті, а від МВФ передбачені два транші. Нині Україна в процесі виконання решти структурних "маяків".

За словами Марченка, нинішній період є найскладнішим за останні роки, однак це не значить, що "все пропало". "У нас все нормально, і є люди, які за це відповідають", - зазначив він. 

Міністр зокрема пояснив, чому не вийшло переглянути програму МВФ влітку цього року:

"Є багато причин, з яких у нас досі не відбувся перегляд програми. Ці причини з'являлися, як намисто. Поки одну проблему намагаємося вирішити - з'являється нова. Ці проблеми накопичуються. Деякі ми вирішуємо, деякі - не вирішуємо, точніше, шукаємо рішення, яке не може бути швидким".

Він також додав, що після скандального рішення Конституційного суду, було дуже важко сформувати нормальний наратив комунікації з міжнародними партнерами.

Нагадаємо, Сергій Марченко заявив, що з 6 млрд доларів, які очікувалися від міжнародних фінансових організацій до держбюджету-2020, насправді надійшла лише половина — 3 млрд доларів. 

Марченко: "До України не надійшло до 3 млрд доларів від міжнародних організацій"

Марченко: "До України не надійшло до 3 млрд доларів від міжнародних організацій"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1570
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація