НАЗК пояснило, як заповнювати електронні декларації

Дата публікації
Перегляди
151к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
НАЗК пояснило, як заповнювати електронні декларації

Фото: ipshnik.com

У роз'ясненні детально описується, у які терміни потрібно подавати декларації та яку інформацію туди необхідно вносити.

Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій.

У роз'ясненні йдеться, що існує чотири типи декларацій. По-перше, щорічна декларація, коли чиновник подає інформацію про свої доходи за минулий рік – посадовець має зробити це з 1 січня по 1 квітня року, наступного за звітним.

Окрім того, є декларація чиновника, який припиняє свою діяльність на державній службі чи в органах місцевого самоврядування, і декларація посадовця, який вже припинив свою діяльність. Також декларацію має подавати людина, яка претендує на займання якої-небудь посади.

НАЗК зазначило, що до посад з високим рівнем корупційних ризиків відносяться посади голови Адміністрації президента та його заступників, менеджменту Національного банку України, керівників державних підприємств, перші заступники та заступники голів міст, районів та селищ.

У роз'ясненні щодо заповнення електронних декларацій НАЗК детально описує, у які терміни їх потрібно подавати, яку інформацію туди необхідно вносити, як перевіряється факт подання та своєчасності подання декларації і так далі. Повністю ознайомитися з роз'ясненням НАЗК ви можете нижче.

РОЗ'ЯСНЕННЯ щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю from Olexiy Ladyka

Нагадаємо 15 серпня запрацювала система електронного декларування статків чиновників у тестовому режимі. Щоправда, за два дні до її запуску Держслужба спецзв'язку та захисту інформації відмовила розробникам в атестаті. У Держслужбі нарікнули на низький рівень захисту програмного забезпечення системи.

Ввечері 31 серпня ввечері Державна служба спецзв'язку нарешті  вручила агенції сертифікат, який гарантує безпеку роботи системи. З 1 вересня система електронного декларування працює повноцінно. 

Електронні декларації мають не дозволити посадовцям безкарно брехати про свої статки. Запуск системи електронного декларування може відкрити українцям безвізовий шлях до Європи, адже це була остання умова надання чергової допомоги від  МВФ та безвізового режиму від ЄС. У Європарламенті питання безвізового режиму Україні вирішуватимуть вже 5-го вересня. 

Система електронного декларування для чиновників врешті отримала сертифікат безпеки

Система електронного декларування для чиновників врешті отримала сертифікат безпеки

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
151к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація