Названі найбільші в світі виробники зброї

В 2008 році сумарна виручка ста найбільших оборонних компаній світу склала 385 млрд доларів.

У світовій оборонній галузі відбулися серйозні зміни: вперше лідером за об'ємом продажів озброєнь став не американський, а британський концерн.

Так, за даними Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), на першій сходинці списку ста провідних компаній по цьому показнику в 2008 році опинилася BAE Systems, яка обійшла свого основного конкурента Boeing.

Варто відзначити, що виручка BAE Systems за 2008 рік склала 32,4 млрд доларів. Позаду британців опинилися такі американські важкоатлети, як Lockheed Martin, Boeing, Northrop Grumman і General Dynamics. Вперше серед перших двадцяти в цьому рейтингу опинилося російське оборонне підприємство "Алмаз-Антей", що зайняло 18-е місце. Його виручка за 2008 рік склала $4,34 млрд.

Крім того, за даними SIPRI, успіху BAE Systems перш за все сприяв попит на її продукцію в США, які стають все більш привабливим ринком для зарубіжних виробників озброєнь.

Так, більше 50% своєї виручки BAE Systems отримала саме на ньому. Найбільшою популярністю у американців користувалася британська бронетехніка, що цілком зрозуміло зважаючи на військові дії США в Іраку і Афганістані.

Видання констатує, що в цілому ж підрозділ озброєнь для сухопутних військ BAE Systems зумів збільшити свою виручку в 2008 році з 7 млрд до 12 млрд доларів.

"Рейтинг свідчить про те, наскільки важливим став ринок США, а також про посилення інтернаціоналізації світової оборонної галузі", - відзначила експерт SIPRI Сьюзен Джексон.

Як повідомляється, в 2008 році сумарна виручка ста найбільших оборонних компаній склала $385 млрд, що на $39 млрд перевищує показник 2007 року.

Слід також відзначити, що всього лише шість концернів з цієї сотні мають результати гірше, ніж в попередньому році. Про те, наскільки великі ці цифри, свідчить той факт, що загальний об'єм засобів, направлених Організацією економічного співробітництва і розвитку для підтримки своїм членам в 2008 році, склав $120 млрд.

Не дивлячись на прорив BAE Systems, американці продовжують домінувати на світовому ринку озброєнь: 44 з 100 найбільших оборонних концернів мають свої штаб-квартири в США. Їх частка у виручці галузі складає 60%.

Нагадаємо, Сполучені Штати очолили рейтинг світових експортерів зброї, витіснивши з першого місця Росію.

За даними SIPRI, частка США на глобальному ринку неядерних озброєнь за підсумками періоду з 2005 по 2009 рік склала 30%. На другому місці – Росія з 23%, а на третє вийшла Німеччина - її частка на ринку експорту озброєнь за чотири роки зросла на 5% (з 6% до 11%).

Читайте також:

США очолили світовий рейтинг "торговців смертю"

Росія вивезе на Красну площу макети новітніх ядерних ракет

Ізраїль взяв на озброєння новітні безпілотники, здатні розбомбити Іран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: