Названо найбільш залежні від "Газпрому" країни

У Європі склали рейтинг країн, залежних від російського монополіста "Газпрома". Перші місця посіли Болгарія та Литва.

Найбільш залежними країнами від постачання газу російським монополістом "Газпром" стали Болгарія та Латвія.

До такого висновку прийшов Європейський центр міжнародної політичної економії, провівши дослідження.

Його автори розглянули взаємозв'язок між рівнем конкуренції на ринках газу країн-членів ЄС та їх вразливістю перед скороченнями постачань від російської монополії "Газпрому", яка стоїть за більшістю недавніх перебоїв з постачаннями газу в ЄС.

Більшість ринків у Центральній та Східній Європі замкнені в міцних односторонніх відносинах з "Газпромом", і не тільки в якості єдиного постачальника газу, але і в якості інвестора на внутрішніх ринках, а також через довгострокові контракти на постачання газу. Всі стимули на місцевих ринках газу зміщені таким чином, щоб бути вигідними "Газпрому".

На підставі цих висновків, дослідження пропонує новий "Індекс уразливості від газпромівських обмежень поставок".

Для його обчислення враховувалося кілька критеріїв, серед яких частка газу в первинному споживанні енергії, залежність імпорту від російського газу, присутність "Газпрому" на внутрішньому ринку в якості інвестора, а також чи була країна колись частиною Радянського Союзу або країн колишнього радянського блоку (який історично довів стимул для Москви прийняти рішення на користь скорочень газу).

За цим індикатором, найвразливішими до скорочення постачань газу російського "Газпрому" серед 25 країн-членів ЄС виявилися Болгарія (показник вразливості 22) та Латвія (показник вразливості 21). Найменш уразливі, згідно з дослідженням - Португалія та Нідерланди.

Оцінки окремих країн-членів ЄС у цьому індексі показують, що чим більше монополізованою є структура національного газового ринку, тим більший ризик того, що країна страждатиме від збоїв поставок газу.

Нагадаємо, що російський газовий гігант "Газпром" в 2009 році став найприбутковішою компанією в світі, хоча за сумою виручки зайняв тільки 50-е місце, за версією журналу Fortune, що опублікував рейтинг Fortune Global 500.

Читайте також:

Росія й Болгарія домовилися про "Південний потік"

"Газпром" має намір блокувати будівництво газогону в обхід Росії

"Газпром" визнали найприбутковішою компанією світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: