НБУ: банки свідомо дестабілізують валютний ринок

Нацбанк звинуватив українські банки у свідомій та планомірній дестабілізації валютного ринку шляхом подання нереальних заявок на купівлю валюти.

Банки дестабілізують валютний ринок, подаючи "нереальні заявки" на купівлю валюти за гривні у Національного банку України.

"Останнім часом почастішали випадки, коли уповноважені банки при здійсненні операцій купівлі іноземної валюти за гривню з НБУ подають нереальні заявки, які потім ними анулюються", - йдеться у телеграмі НБУ.

"Вказане розцінюється Національним банком України як свідома дестабілізація валютного ринку України", - наголосили у відомстві.

НБУ наполягає на тому, що повинні подаватися "виключно актуальні заявки, які відображають реальні потреби клієнтів і самого банку".

Регулятор зобов'язав керівників банків узяти під особистий контроль реальність подання уповноваженими банками до НБУ заявок на купівлю іноземної валюти.

При цьому, на думку експертів, після місцевих виборів Нацбанк припинить стримувати подорожчання долара.

За словами експерта аналітичної компанії MPP Consulting Павла Мельника, вже в листопаді розпочнеться пошук курсового балансу, який за урахування всіх параметрів на сьогодні становить приблизно 9,5 грн за долар.

"Але шокової терапії не буде - долар подорожчає приблизно до 9 грн у два-три етапи за два місяці, інакше багато компаній просто розоряться", - зазначив він.

Читайте також:

Після виборів долар подорожчає до 9 грн

Нацбанк назавжди заборонить валютні кредити

Експерти: НБУ зможе утримати гривню від обвалу

Золотовалютні резерви НБУ досягли 30 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: