НБУ буде тримати курс долара на рівні 8 гривень до виборів

На переконання експертів, у гривні є запас міцності для того, щоб бути стабільною щонайменше до президентських виборів.

Національний банк утримуватиме курс долара на рівні 8 гривень щонайменше до президентських виборів, вважає експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

За словами економіста, нинішнє зміцнення курсу гривні пов'язане з двома чинниками, які вже досить довго визначають курсову динаміку. Перший чинник - внутрішній, пов'язаний із обмеженням пропозиції гривні, яке НБУ здійснює цього року.

"Якщо пам'ятаємо, на початку вересня у нас був курс 8,8 грн за долар. Відповідно, зміна курсу, яка з того часу відбулася, набагато більша за те, що відбувається в останні дні", - звернув увагу Жолудь.

Другим чинником, за словами експерта, є зовнішній, і він пов'язаний із послабленням позицій долара відносно багатьох валют країн, що розвиваються, з березня поточного року. "У нас вийшов певний запас міцності через те, що долар слабшав разом із гривнею. Курс на міжбанку або на готівковому ринку навесні цього року й сьогодні значно не відрізняється, в той час як в інших країнах відбулося зміцнення національної валюти на десятки відсотків", - пояснив економіст.

Зміцнення ж курсу гривні, що спостерігається останнім часом, на переконання Жолудя, щонайменше частково спричинено збільшенням припливу капіталу до України за рахунок збільшення капіталізації банків із іноземним капіталом.

"Враховуючи, що це одноразове явище, очікувати, що це триватиме й надалі, не варто. Особливо якщо взяти до уваги, що Національний банк теж не хоче допустити істотного посилення гривні та вперше від травня цього року виходив на ринок для купівлі валюти", - впевнений Жолудь.

Разом із тим, за його прогнозом, до президентських виборів Нацбанк буде втримувати  курс долара на рівні 8 гривень.

"До виборів НБУ буде проводити досить жорстку курсову політику, яку він проводить з вересня цього року. Якщо така політика збережеться, курс буде на рівні 8 гривень за долар", - додав експерт.

Нагадаємо, протягом останнього тижня курс гривні суттєво зміцнився на міжбанківському та готівковому валютних ринках.

Зокрема, міжбанківський курс долара вперше за довгий час впав нижче позначки 8 гривень. Банкіри прогнозують, що найближчим часом курс американської валюти не перевищить 8,1 грн.

Читайте також:

Нацбанк витратив на підтримку гривні 10 мільярдів доларів

Банкіри обіцяють коливання долара у межах 8-8,1 грн

Ринковий курс долара впав до тримісячного мінімуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: