НБУ дали можливість захищати права споживачів фінпослуг: що це значить

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше Нацбанк не мав жодної можливості ані запобігти зловживанням, ані вжити заходів до порушників.

Національний банк України отримав повноваження захищати права споживачів фінансових послуг.

20 вересня Верховна Рада підтримала у першому читанні та в цілому відповідний законопроєкт – "за" проголосували 309 народних депутатів.

Так, Україна стала 120-ю державою у світі, де права споживачів фінансових послуг захищені законом.

Як пояснили в НБУ, упродовж останніх восьми років захистом прав споживачів фінансових послуг в Україні не опікувався жоден із держорганів. І хоча Нацбанк отримує тисячі скарг від споживачів, раніше не мав можливості ані запобігти зловживанням, ані вжити заходів до порушників.

"Ухвалений Закон має це змінити. Документ покладає на Національний банк зобов’язання із захисту прав споживачів фінансових послуг та надає йому інструменти регулювання поведінки учасників фінансових ринків щодо клієнтів", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, одна з головних новацій закону – обов’язкове розкриття інформації про реальну вартість фінансових продуктів та послуг.

НБУ захищатиме права споживачів фінпослуг
Національний банк України

"Сьогодні оманливо вказані процентні ставки за кредитами різних як банківських, так і не банківських фінансових установ є одним з найпоширеніших порушень і одночасно однією з найбільших проблем громадян під час отримання фінпослуг. Адже реальні відсотки, які іноді у сотні разів перевищують зазначені в рекламі, можуть ставити людей у неочікуване, скрутне становище, підвищуючи соціальну напругу", – прокоментував ухвалення Закону Голова Національного банку Яків Смолій.

За його словами, такі приховані відсотки стануть неможливими після появи спеціального уніфікованого формату розкриття інформації.

Також ухвалений Закон дозволить усунути нав’язування фінансовими установами непотрібних послуг, зміну істотних умов договорів без попереджень чи в односторонньому порядку, а також передачу персональних даних третім особам.

Це не вичерпний перелік порушень, проте саме з ними найчастіше стикаються українці, згідно з дослідженням USAID.

Раніше Верховна Рада України підтримала закон, що передбачає так званий "спліт" – ліквідацію Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг та розподіл повноважень з регулювання фінансового ринку між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. в НБУ пояснили, чому це важливо.

Відео Монети на обмін: куди можна здати копійки, які Нацбанк вилучає з обігу

Їх важко знайти в гаманцях і кишенях. Здебільшого ми зберігаємо їх у скарбничках. Монети в одну, дві та п'ять копійок перестають бути платіжним засобом. Національний банк вилучає їх з обігу. Чому й куди подіти копійки – у сюжеті.  

Монети на обмін: куди можна здати копійки, які Нацбанк вилучає з обігу

Залиште свій коментар

Вибір редакції