НБУ допоміг російським банкам зайняти 42% на ринку України – нардеп

Дата публікації
НБУ допоміг російським банкам зайняти 42% на ринку України – нардеп

Фахівці кличуть правоохоронців зайнятися керівництвом Нацбанку.

Експерти банківського ринку застерігають, що частка російського капіталу в секторі зростає, а підприємці з РФ викуповують активи європейських банків в Україні. Прикладом цього є повернення радянського бренду "Укрсоцбанк" після того, як італійська фінустанова UniCredit продала росіянам своє майно, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Великий європейський інвестор пішов з України, а прийшов російський. З усіма відповідними наслідками. Тобто політичний вплив, залежність, світогляд", - розмірковує про новий тип залежності від Росії нардеп Віктор Романюк. Замість стабільного європейського фінансового інституту банком заволоділи так звані "друзі Путіна" - олігархи Михайло Фрідман та Герман Хан. Акція відбувалась у режимі "цілком таємно", а одним із перших зміну вивіски вгледів депутат київської міськради Богдан Бенюк. "Я хотів би на цю тему пожартувати, але враховуючи, що йде війна з Росією, і жартувати не хочеться. Ну, може, наш центральний банк із Гонтаревою на чолі не знають про це", - каже він.

Експерти стурбовані збільшенням частки російських банків в Україні

Експерти стурбовані збільшенням частки російських банків в Україні

Таємна угода між італійцями і росіянами за посередництвом Національного банку України не єдина. В листопаді минулого року Гонтарева зустрічалася з керівником кремлівського "Внешэкономбанка" Сергієм Горьковим. Офіційно повідомлялося, що вони говорили про рефінансування "Промінвестбанку", української дочки російської державної фінустанови. "Якщо ми рефінансуємо, то Росія не рефінансує. Значить, ми самі, в принципі, підтримуємо країну-агресора. Це неприпустимо", - вважає екс-посадовець НБУ Олександр Савченко.

Саме цей російський банк обслуговує стратегічні державні підприємства України, серед яких найбільш значущим для економіки є "Укрзалізниця". "Це означає, що російські банкіри мають доступ до всіх фінансових операцій, до контрагентів, вони мають доступ по ситуації з рахунками, боргами, кредиторськими заборговоностями. На наш погляд, це повністю відкрита інформація, яку навіть не треба спецслужбам РФ шукати", - пояснює нардеп Сергій Соболєв. "Починаючи з 2014 року, де, за свідченням експертів, яким я довіряю, було банківського капіталу російського в Україні до 20 відсотків – на сьогоднішній день експерти дають заключення, що більше 42 відсотків капіталу знаходиться в російських резидентах банків. Ну, це ганебна практика", - додав нардеп Валентин Дідич.

Експерти закликають СБУ та Генеральну прокуратуру втрутитись у діяльність керівництва Національного банку України, бо з такою динамікою збільшення російського капіталу українська економіка стає дедалі більш залежною від рішень Кремля.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Наступна публікація