Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ дозволив іноземним інвесторам виводити більше дивідендів за кордон

Нові правила почнуть діяти від 15 листопада.

Відзавтра, 15 листопада, іноземні інвестори зможуть виводити за кордон дивіденди за 2013 рік у межах 2 млн доларів на місяць - на одну юридичну особу (емітента, депозитарну установу або іноземного інвестора).

Це дозволив робити Національний банк України.

"З метою поліпшення інвестиційного клімату України та з огляду на сприятливу ситуацію на валютному ринку, Національний банк продовжує поступову валютну лібералізацію, шляхом пом’якшення тимчасових антикризових обмежень, які втратили свою ефективність", - зазначили в прес-службі регулятора.

До цього інвестори мали право виводити за кордон дивіденди за 2014-2016 роки в межах до 5 млн доларів на місяць. Ця норма також продовжуватиме діяти.

"Резиденти-позичальники, які перебувають в процесі ліквідації, зможуть здійснювати дострокове погашення зовнішніх запозичень від нерезидента-кредитора (за кредитним договором/договором позики згідно з порядком (черговістю) задоволення вимог кредиторів, визначеним законодавством України). Відповідний пункт буде додано до переліку виключень із заборони на дострокове погашення зовнішніх запозичень резидентом на користь нерезидента", - уточнили в НБУ.

Регулятор запевняє, що виведення дивідендів за кордон не вплине на курс долара.

"Зазначені кроки не призведуть до значного зростання попиту на іноземну валюту (наразі купівля валюти з метою репатріації дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, становить менше 4% попиту на валюту міжбанківському ринку). Відтак, вони не спричинять додаткового тиску на міжбанківському валютному ринку", - повідомили в НБУ.

Нагадаємо, за останні півтора року бізнес вивіз за кордон понад 2 млрд доларів дивідендів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції