Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ дозволив виводити за кордон дивіденди за всі роки, проте встановив ліміт сум

Раніше іноземні інвестори могли виводити кошти лише за дивіденди до 2016 року.

Відтепер іноземні інвестори мають право виводити за кордон з України дивіденди за всі попередні роки, до 2017-го включно. Проте щомісячна сума обмежується в 7 млн доларів США.

Відповідне рішення, яке набере чинності 3 березня, ухвалив Нацбанк.

"Національний банк дав іноземним інвесторам можливість репатріювати дивіденди за всі попередні роки. З огляду на сприятливу ситуацію на валютному ринку Національний банк продовжує поступове пом’якшення адміністративних обмежень, послаблення яких сприятиме поліпшенню ділового й інвестиційного клімату України та водночас не призведе до порушення цінової та фінансової стабільності. За результатами опитування клієнтів банків щодо їхніх планів з репатріації дивідендів за минулий рік Національний банк оцінив їхній потенційний попит на валюту на міжбанківському ринку та ухвалив рішення встановити єдиний ліміт на сплату дивідендів в іноземній валюті, нарахованих за всі попередні роки ", - пояснив регулятор.

Досі інвесторам можна було сплатити за кордон в іноземній валюті дивіденди, нараховані лише за період до 2016 року включно. Суми таких платежів були обмежені встановленими лімітами: для дивідендів за 2014-2016 роки – до 5 млн доларів на місяць, для дивідендів за період до 2013 року включно – не більше 2 млн доларів на місяць.

Встановлення ліміту в НБУ пояснили тим, що хочуть "забезпечити більш рівномірний попит на валюту з боку компаній, які мають намір сплатити дивіденди іноземним інвесторам, і мінімізувати його вплив на стан міжбанківського валютного ринку, а отже, і на цінову та фінансову стабільність в цілому".

Водночас регулятор розширив для українського бізнесу можливості достроково погашати зовнішні кредити та позики в іноземній валюті. Відтепер резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення таких кредитів і позик у межах щомісячного ліміту 2 млн доларів США (для одного резидента-позичальника за кредитними договорами/договорами позик, що обслуговуються в межах одного уповноваженого банку).

Крім того, Нацбанк розширив перелік операцій бізнесу, на надходження за якими не поширюється вимога щодо обов’язкового продажу валюти. Відтепер ця вимога, яка від квітня 2017 року становить 50%, не повинна буде застосовуватися до коштів, які компанія-резидент залучила у формі зовнішніх кредитів чи позик для рефінансування свого боргу перед нерезидентами або уповноваженими банками за іншими кредитами або позиками. Це полегшить для українських підприємств, насамперед експортерів, рефінансування наявних зобов’язань та подальше залучення коштів на зовнішніх ринках.

Нагадаємо, Національний банк України не розгледів покращення в економіці і для стримання інфляції вчергове підвищив облікову ставку - від 16% до 17% річних.

Залиште свій коментар

Вибір редакції