НБУ готується до валютних війн

Голова державного фінансового регулятора зазначив, що Нацбанк готовий оперативно реагувати на глобальні валютні війни.

Україна уважно стежить за грошовою політикою найбільш розвинених в економічному відношенні країн світу і готується оперативно реагувати на глобальні валютні війни, повідомив глава Національного банку Володимир Стельмах.

"Ми маємо торгові відносини безпосередньо з США і торговими партнерами США. Ми повинні дивитися, як вони будуть вести свою валюту. Якщо вони, не дай Бог, будуть теж девальвувати свої валюти, то ми тоді повинні теж захистити свою економіку. А захист економік буває фіскальний та курсовий. Курсовий - найлегший", - сказав він агентству" Інтерфакс-Україна.

Голова НБУ пояснив, що зростання доларових цін на золото та інші товари на міжнародному ринку скорочує доходи, одержувані від вкладення коштів у зобов'язання США.

"У світі зараз проходить боротьба зі світу так званих деривативних віртуальних грошей у світ реальних. І дуже багато вільних гарячих грошей. Великі в економічному відношенні країни також переживають свої негаразди, в тому числі США. В економічному плані йде девальвація долара. Тут буде захист проти девальвації основного валютного гіганта його торгових партнерів", - припускає Стельмах.

При цьому глава центрального банку відзначив важливість використання фіскальних важелів захисту внутрішнього ринку шляхом своєчасної зміни митної та акцизної політики.

"Їх треба своєчасно активно задіяти", - підкреслив Стельмах.

У зв'язку з цим голова НБУ повідомив, що президент доручив центробанку і ключовим економічним відомствам країни розробити програму вирівнювання платіжного балансу.

"На перших етапах буде оперативне узгодження курсової та фіскальної політики для того, щоб економіку можна було тримати на належному рівні", - сказав він.

Разом з тим, на думку глави НБУ, передумов для істотних змін курсу гривні в грудні поки не спостерігається.

"Поки йде нормальний процес. Звичайно, кожен день - трохи туди, трохи сюди. Але це і є волатильність ринкового курсу", - сказав Стельмах.

За його словами, НБУ останнім часом продає долари і купує євро та інші валюти. При цьому Нацбанк має намір приступити до формування запасу російських рублів.

Глава Нацбанку також заявив, що впевнений в отриманні Україною чергового траншу від Міжнародного валютного фонду: це питання буде розглянуто на засіданні ради директорів Фонду 20 грудня.

Міжнародні резерви України в листопаді скоротилися на 2,1% - до 33,539 млрд. доларів.

За січень-листопад міжнародні резерви країни зросли на 26,5% з 26,505 млрд. доларів.

Читайте також:

Стельмаху продовжили життя на посаді голови НБУ

Золотовалютні резерви НБУ зменшилися на 700 млн доларів

Нацбанк назавжди заборонить валютні кредити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: