НБУ готується ліквідувати ще один проблемний банк

Якщо рішення про ліквідацію затвердять, то "Європейський" стане третім банком, якому не допомогла тимчасова адміністрація.

Банк "Європейський" може стати вже третьою фінансовою установою, яку не змогла врятувати призначена Нацбанком тимчасова адміністрація.

За даними джерела в Національному банку, одним з найбільш вірогідних претендентів на ліквідацію є банк "Європейський". "Відновити платоспроможність цього банку не є можливим. Тому найближчим часом може бути розпочата процедура ліквідації", - повідомили в НБУ. Чекають початки процесу ліквідації і в самій фінустанові, це неофіційно підтверджують співробітники банку.

Нагадаємо, НБУ ввів тимчасову адміністрацію в "Європейський" 15 травня, призначивши управляючим Романа Кудрицького. "Тимчасовий керівник проводить аналіз фінансового стану банку, оцінює, скільки коштів необхідно для того, щоб поставити банк на ноги. Якщо власники банку не в змозі влити гроші, а інвесторів, зацікавлених у покупці банку, немає, то НБУ на основі звіту тимчасового адміністратора може прийняти рішення про ліквідацію", - говорить член правління Нацбанку Віктор Кравець.

Про серйозні проблеми в "Європейському" заговорили ще наприкінці лютого 2009 року, коли банк перестав виплачувати відсотки по вкладах і повертати депозити, термін яких вже сплив. Втім, менеджмент банку тоді запевняв вкладників, що це тимчасові труднощі, пов'язані з процесом об'єднання банків "Європейський" і "Національний стандарт".

Втім, об'єднання фінструктур не завершилось - у банках "Національний стандарт" і "Європейський" одночасно були введені тимчасові адміністрації.

Якщо рішення про ліквідацію банку буде затверджено, то "Європейський" стане вже третьою фінустановою, якій не допомогло введення тимчасової адміністрації. Так, наприкінці травня була розпочата процедура ліквідації банку "Причорномор'я", а 23 липня – "Одеса-Банку".

Слід зазначити, що загроза ліквідації нависла також над "Укрпромбанком". Очікується, що усіх вкладників-фізичних осіб банку в повному обсязі переводитимуть в Ощадбанк і закриватимуть зобов'язання перед ними за рахунок держбюджету.

Читайте також:

Мінфін відмовився рятувати "Укрпромбанк"

Ліквідація "Укрпромбанку" призведе до інфляції

НБУ ліквідує ще один проблемний банк

За півроку банки втратили більше 14 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: