НБУ: гривня не впаде до Нового року

Економічних факторів, які б давали підстави сумніватися у тому, що гривня збереже курс до кінця року, в Нацбанку не побачили.

Курс гривні на міжбанківському валютному ринку може зберегтися на сформованому рівні до кінця 2009 року, вважає керівник групи радників голови Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький.

"Я не бачу економічних факторів, у тому числі пов'язаних з циклами роботи учасників ринку арбітражних операцій, які б давали підстави утриматися від прогнозу збереження нинішнього значення курсу до кінця поточного року ", - сказав він.

За його словами, великих зовнішніх платежів у грудні не очікується, тоді як спостерігається поліпшення ситуації з притоку валюти від зовнішньої торгівлі.

Разом з тим радник голови НБУ відзначив, що залишається фактор "політичної волатильності", який може позначитися на валютному ринку, якщо знову почнеться "нагнітання пристрастей" навколо Нацбанку.

Як повідомлялося, в останні тижні курс гривні на міжбанку втримується на рівні, близькому до 8,00 гривні за долар, в четвер торги закрилися з котируваннями на рівні 7,985-7,995 гривні за долар, а в п'ятницю до обіду вони розширилися до 7,97 - 8,00 гривні за долар.

За словами Литвицького, з початку року НБУ витратив на валютні інтервенції 11,106 мільярда доларів, у тому числі в грудні Нацбанк продав з резервів 770,5 мільйона доларів.

При цьому радник голови НБУ пояснив, що в грудні основна частина валютних операцій центрального банку припала на НАК "Нафтогаз України", яка потребувала валюти для розрахунків за імпортний газ: держхолдингу було продано 762,8 мільйона доларів.

"У ринків були певні побоювання щодо того, що великі зовнішні платежі "Нафтогазу" можуть вплинути на ситуацію на валютному ринку. Але вчора останній в цьому році великий зовнішній платіж був здійснений. Курс не зазнав турбулентності ... Стабільність нам далася ціною використання валютних резервів", - сказав Литвицький.

За даними радника голови НБУ, у рамках газових розрахунків "Нафтогазу" центральний банк викупив валюту в уряду, яке направило отримані гривневі ресурси на купівлю облігацій у держхолдингу: отримавши гривневі кошти "Нафтогаз" купив необхідний обсяг валюти в Нацбанку.

Радник голови НБУ також пояснив, що до здійснення цього платежу залишок валютних коштів на казначейському рахунку уряду становив 1,123 мільярда доларів - кошти були отримані в результаті конвертації урядом спеціальних прав запозичення (SDR) Міжнародного валютного фонду (МВФ) в долари.

За його словами, міжнародні валютні резерви України після цього платежу зменшилися, склавши на 3 грудня 27,389 мільйона доларів (на початок листопада - 27,712 мільярда доларів).

"Думаю, норматив (узгоджений з МВФ - ред.) По чистих валютних резервів (за винятком позикових коштів - ред.) На кінець року на рівні 15 мільярдів доларів ми витримаємо", - додав Литвицький.

Як відомо, у Міністерстві фінансів прогнозують, що наступний рік стане вдалим для української валюти.

Читайте також:

Долар знову почав дорожчати на міжбанку

Держбюджет виконано на 97%

Мінфін: гривня сильно подорожчає після виборів

Експерти: долар знову впаде перед Новим роком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: