НБУ: гривня стабілізується завдяки макроекономіці

Нацбанк вважає, що макроекономічна ситуація на боці гривні, тому коливань курсу найближчим часом не буде.

Курсова динаміка гривні стабілізується завдяки стійкій макроекономічній ситуації.

Так вважає керівник групи радників голови Національного банку Валерій Литвицький.

"Ні перед першим туром виборів не вдалося серйозно розхитати курс, ні перед другим туром не вдасться, тому що фундаменталії - на боці стабільності, а Нацбанк має достатньо ресурсів для адекватного реагування", - запевнив він.

З початку року НБУ продав для підтримки гривні близько 170 млн доларів. Обсяг щоденних інтервенцій банку поступово скорочується, запевнив Литвицький.

"Нацбанк не допустить змін курсу у пропорціях, які не відповідають макроекономічної ситуації", - підкреслив Литвицький.

"Вирішальну роль в послабленні гривні на минулому тижні зіграв чинник сезонності, до якого ми виявилися готовими. Ймовірно, за підсумками січня значення курсу гривні повернеться до рівня початку 2010 року", - додав банкір.

Як повідомлялося, в середині минулого тижня курс гривні на міжбанківському валютному ринку знизився з 7,98 до 8,10 гривні за долар.

Керівник групи радників голови НБУ пояснив, що в січні буде тимчасове зниження припливу валютного виторгу від експорту, яке пов'язане з періодом тривалих новорічних канікул на ряді зовнішніх ринків збуту українських товарів.

Серед факторів впливу на валютний ринок Литвицький назвав те, що зберігається відтік валюти з банківської системи.

За його оцінкою, попит на валюту, що формується у зв'язку з виборами, не має визначального впливу на ситуацію на валютному ринку.

Фінансист також наголосив, що послаблення гривні в середині січня пов'язане з прагненням окремих операторів ринку в черговий раз перевірити можливості спрямування курсової динаміки в бік девальвації.

Щодо рівня ліквідності в банківській системі радник голови НБУ відзначив, що вона знаходиться на рівні, близькому до оптимального для першого місяця року.

"Попит на гроші зростає у зв'язку з поступовою реанімацією ділової активності", - сказав фахівець, додавши, що поліпшення ситуації в роздрібній торгівлі може призвести до пожвавлення споживчої активності.

Національний банк заявив про послаблення девальваційних очікувань українського бізнесу та зростання впевненості в стабільному курсі гривні.

"Оцінки щодо стабільності курсу гривні істотно покращилися: незмінність курсу гривні до долара США прогнозують 33,3% респондентів проти 16,5% в третьому кварталі", - відзначили в Нацбанку.

Читайте також:

Долар на міжбанку залишився стабільним

Поради фахівців: у що вигідніше вкладати гроші цього року

Гривня повернула довіру українських бізнесменів

Банкіри: перший тур виборів не вплине на курс долара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: