НБУ пропонує створити банк для проблемних кредитів

НБУ подав до Кабміну документ із планом санаційного банку на базі Іпобанку, на баланс якого переведуть прострочені кредити українських банків замість цінних паперів.

Національний банк України подав в Кабінет міністрів план створення санаційного банку, в який українські банки могли б перевести проблемні кредити.

Один з розробників документа розповів, що санаційний банк запропоновано створити "на базі одного з банків методом переведення на його баланс прострочених кредитів українських банків замість цінних паперів".

Як повідомлялося, НБУ планує створити санаційний банк на базі невеликого Іпобанку, в який 2 жовтня була введена тимчасова адміністрація.

Які саме цінні папери випускатиме банк, в НБУ не відповіли, але відзначили лише, що рішення повинен ухвалити Кабмін. Як варіанти пропонуються векселі, що приймаються НБУ в забезпечення при рефінансуванні, облігації, які забезпечені проблемними активами, а також сертифікати зі спеціальним статусом, які не враховуватимуться НБУ при розрахунку економічних нормативів. Створити санаційний банка в НБУ пропонують на основі шведської моделі, а папери випускати на 7-10 років.

За прогнозом Асоціації учасників колекторного бізнесу України (АКБУ), сукупний об'єм проблемного кредитного портфеля комерційних банків в сегменті споживчого кредитування до кінця 2009 р. може досягти 34%, що складає більше 70 млрд грн.

Експерти відзначають, що, не дивлячись на істотне скорочення (9%) загального кредитного портфеля в сегменті фізичних осіб за перші півроку 2009 р. (з 256 392 млн грн в січні до 232 796 млн грн в червні 2009 р.), зростання проблемних активів за цей же період склало приблизно 73% (з 25 639 млн грн в січні 2009 р. до 44 231 млн грн в червні). Негативна динаміка погіршення якості кредитного портфеля банків привела до зниження ліквідності, а також до катастрофічного зниження рівня доходів банків.

На думку експертів інвестиційної групи "Сократ", проблеми з якістю активів для більшості банків в поточному році не перетворюватимуться на проблеми ліквідності і повторної кризи ліквідності не відбудеться.

При цьому експерти підкреслили, що в даний час банки не відчувають проблем ліквідності, проте якість активів буде головною проблемою наступного року. Значна сума позик в іноземній валюті (58% сукупних кредитів) у поєднанні з девальвацією гривні, а також скорочення чисельності населення і реальних доходів у сфері бізнесу різко погіршують якість банківських кредитних портфелів. В результаті – формування додаткових резервів приводить до збитків банків, вважають аналітики групи "Сократ".

Також вони вважають, що активне кредитування в Україні відновиться не раніше I кварталу 2010 р. Експерти прогнозують, що на той час банки, нарешті, приймуть необхідні заходи і приступлять до списання проблемних боргів.

Нагадаємо, раніше Міжнародна фінансова корпорація (IFC) заявила, що розглядає варіанти роботи з проблемними активами українських банків. Зокрема, може бути створений спеціальний фонд для викупу заборгованості або розроблена схема щодо фінансування через управляючі компанії.

Читайте також:

Вклади клієнтів "Укрпромбанка" переведуть у "Родовід Банк"

Банк "Надра" віддає депозити заставними машинами

Світовий банк: ситуація в економіці України виявилася гірше за прогнози

В Прибалтиці видають кредити під заставу "безсмертної" душі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: