НБУ констатує зростання золотовалютних резервів до найбільшого за останні три роки показника

Міжнародні резерви становлять понад 18 мільярдів доларів.

Станом на 1 вересня 2017-го міжнародні золотовалютні резерви Національного банку України становлять 18 млрд 34,8 млн доларів США в еквіваленті (попередні дані). Востаннє подібна цифра була три роки тому, на початку 2014-го. А від початку поточного року вони резерви зросли на 16%. Зокрема, в серпні вони додали 1,3% або 240 млн доларів.

У серпні уряд отримав 351,5 млн доларів від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), деномінованих у валюті. Чиста купівля валюти Нацбанком становила 234 млн доларів. Такі дані наводить НБУ. Водночас довелося віддавати борги: Міжнародному валютному фонду перерахували 448,7 млн доларів, за іншими боргами та зобов'язаннями (в тому числі за валютними ОВДП)  – ще 50,1 млн доларів.

"Станом на 1 вересня обсяг міжнародних резервів покриває 3,6 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", - запевняє регулятор.

Нагадаємо, два місяці тому НБУ оприлюднив оновлені економічні прогнози для України. Золотовалютні резерви повинні зрости до 20 млрд доларів на кінець 2017 року та до 27 млрд доларів на кінець 2018 року. Це залежатиме від того, чи виділить МВФ Україні наступні транші кредиту. Інше джерело наповнення резервів - спецконфіскація коштів, вкрадених у держави корупційним шляхом.

Залиште свій коментар