НБУ ліквідує ще один проблемний банк

Обсяг зобов'язань "Одеса-Банку" перед населенням, за даними НБУ, складає 122,6 млн гривень.

Нацбанк України своєю постановою відкликав банківську ліцензію і ініціював ліквідаційну процедуру відкритого акціонерного товариства "Одеса-Банк".

"Одеса-Банк" став другою фінустановою після банку "Причорномор'я", яку не змогла реанімувати тимчасова адміністрація, призначена НБУ.

Питання про ліквідацію "Одеса-Банку" піднімалося тимчасовим адміністратором Людмилою Зотєєвою ще на початку червня, але НБУ зважився відкликати у нього ліцензію тільки півтора місяці потому. Коментувати питання ліквідації банку Зотєєва відмовилася. "Звертайтеся до ліквідатора, він вже працює в банку", - сказала вона.

Ліквідовувати "Одеса-Банк" буде Володимир Аймедов. Він має досвід у ліквідації підприємств. У 2007 році Аймедов був призначений розпорядником майна збанкрутілого Миколаївського парфюмерно-косметичного комбінату.

Обсяг зобов'язань "Одеса-Банку" перед населенням, за даними НБУ на початок квітня, складав 122,6 млн гривень. Якщо врахувати, що активи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб складають близько 4,6 млрд гривень, розрахуватися з вкладниками "Одеса-Банку" особливих проблем не складе. "Обсягів непроблемних активів ліквідованого банку має вистачити на покриття більшої частки пасивів. А враховуючи невеликий розмір банку, залишок зобов'язань без проблем буде покрито за рахунок коштів Фонду", - вважає аналітик інвестгрупи "Сократ" Михайло Сальніков.

За словами учасників ринку, до складного фінансового становища "Одеса-Банк" довели його власники. "Банк був порожнім, коли до нього увійшла тимчасова адміністрація. Всі активи акціонери вивели у вигляді кредитів, які не повертали. Оздоровити банк вони відмовилися, нових інвесторів Зотєєва знайти не змогла. Тому й виникла необхідність ліквідації", - говорить один з тимчасових адміністраторів.

Одеса-Банк було засновано у 1991 році. Найбільшими акціонерами банку на початок квітня були компанії "Альпарі" - 32,4% акцій, "Грідін" - 33,1%, "Ківорій" - 18% і "Ольял" - 16,5%. За даними НБУ, на початок квітня 2009 року активи Одеса-Банка складали 445,7 млн гривень (124-е місце по банківській системі), власний капітал - 104,5 млн гривень, кошти юридичних осіб - 110,2 млн гривень, кошти фізичних осіб - 122,6 млн гривень.

Читайте також:

Ліквідація "Укрпромбанку" призведе до інфляції

Нацбанк пропонує передати "Ощадбанку" борги "Укрпромбанку"

За півроку банки втратили більше 14 мільярдів гривень

Хто більше за усіх постраждав від кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: