НБУ має намір контролювати фінансові групи України

проекті прописуються принципи консолідованого нагляду банків і небанківських фінансових компаній з боку Нацбанку, Держкомісії України з цінних паперів.

Національний банк України (НБУ) підготував законопроект, ухвалення якого дозволить регулятору контролювати фінансові групи країни.

Про це йдеться в проекті закону "Про внесення змін до низки законів (щодо нагляду на консолідованій основі)", пише "Коммерсант-Україна" в статті "Нацбанк идет по группам".

У НБУ повідомили, що розробку цього документа ініціював Міжнародний валютний фонд (МВФ). У проекті прописуються принципи консолідованого нагляду банків і небанківських фінансових компаній з боку Нацбанку, Держкомісії України з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) і "уповноваженого органу" - можливо, Держфінпослуг. З моменту набуття чинності закону (через 6 місяців після публікації) учасники всіх фінансових груп (банківських і небанківських), що працюють в Україні, повинні будуть формалізувати стосунки з регуляторами.

Під банківською групою маються на увазі юридичні особи, що знаходяться під загальним контролем. Це може бути або український материнський банк, що володіє українськими або зарубіжними афільованими фінансовими компаніями, або дві і більше фінустанови, в яких банківська діяльність є переважаючою (понад 50% сумарних активів групи). Під контролем розуміється "можливість проводити вирішальний вплив на управління і/або діяльність юрособи шляхом прямого і/або опосередкованого володіння однією особою або разом з іншими особами часткою, еквівалентною 50% і більш статутного капіталу".

У разі ухвалення цього документа Нацбанку буде дозволено контролювати операції між всіма учасниками банківської групи і пов'язаними з ним особами, включаючи тих, які не є фінансовими установами. З НБУ і ДКЦПФР повинні будуть узгоджуватися відповідальні особи груп, які почнуть звітувати за діяльність компаній групи.

Читайте також:

Світовий Банк дасть Україні 200 мільйонів доларів на кредити

Банки домовляються про створення спільного чорного списку боржників

Тимошенко: НБУ надрукував 78 млрд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: