НБУ має намір створити санаційний банк

НБУ запропонував створити санаційний банк, на що знадобиться 10 млрд грн. Передбачається, що ця кредитно-фінансова установа викуповуватиме проблемні активи комерційних банків.

Національний банк України пропонує скерувати 10 млрд грн на створення санаційного банку, повідомив журналістам заступник голови НБУ Василь Пасічник.

За його словами, передбачається, що ця кредитно-фінансова установа викуповуватиме проблемні активи комерційних банків: це дозволить поліпшити баланси банків, розширивши можливості кредитно-фінансових установ з кредитування.

При цьому Пасічник зазначив, що НБУ пропонує створити такий банк за участю міжнародних фінансових організацій (МФО).

"Положення про санаційний банк (вже розроблено НБУ і передано в Мінфін) передбачає, що учасником або засновником цього банку має бути не тільки держава, але і міжнародні фінансові організації. І приватні інвестори можуть бути", - сказав він.

Водночас, заступник глави НБУ визнав, що створення такого інституту найближчим часом малоймовірно.

"Йде листування з Мінфіном. Питання перебуває в стадії позиційної дискусії", - зауважив він.

При цьому Пасічник повідомив, що НБУ продовжує діалог з МФО щодо більшої ефективності санаційного банку або бридж-банку.

"Ми вважаємо, що в наявності мають бути всі інструменти. Залежно від ситуації ми могли б використовувати той або інший з них", - пояснив заступник глави Нацбанку.

За його словами, ідея бридж-банку відображена в законопроекті, скерованому на вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб.

Читайте також:

Уряд скоротить дефіцит бюджету на 17 млрд гривень

Янукович має намір посилити НБУ

Рада обмежила тимчасову адміністрацію банків трьома місяцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: