НБУ може перевести виплати по валютних депозитах у гривню

Виплата відсотків по валютних депозитах і самого валютного депозиту повинна здійснюватися в національній валюті.

Нацбанк України аналізує доцільність введення в нормативну базу норми про те, що виплата відсотків по валютних депозитах і самого валютного депозиту повинна здійснюватися в національній валюті - гривні, повідомив в.о. голови НБУ Анатолій Шаповалов.

"Депозит - це фінансова послуга, а всі послуги в Україні надаються в гривні", - пояснив він ідею нововведення в ефірі 5-го каналу.

В той же час, Шаповалов спростував повідомлення про те, що Національний банк розглядає можливість введення заборони на дострокове зняття депозитів.

"Немає жодних подібних проектів, оскільки це не відповідає Цивільному кодексу", - пояснив в.о. глави НБУ.

Також він нагадав, що минулого тижня за підсумками зустрічі Нацбанку з банкірами були створені три групи - по валютних і монетарних питаннях, а також банківському секторі.

"Наступного тижня ми завершимо роботу шляхом прийняття постанов", - сказав, зокрема, він.

На початок серпня сукупний об'єм депозитів в іноземній валюті складав 143,213 млрд грн. (у еквіваленті), у тому числі фізичних осіб - 101,426 млрд грн. На валютні депозити доводиться 45,1% всіх депозитів. Для депозитів населення цей показник ще вищий - 50,4%

Об'єм кредитів в іноземній валюті на 1 серпня складав 378,908 млрд грн., у тому числі наданих физособам - 178,556 млрд грн. Їх доля в загальному об'ємі кредитів складає, відповідно, 53% і 72,5%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національний банк планує заборонити дострокове зняття банківських депозитів та зобов'язати банки виплачувати відсотки по валютних депозитах у гривні.

Ці ініціативи вже підтримали українські банкіри, які вважають, що нововведення дозволить зменшити тиск на курс гривні. Проте експерти вважають, що така заборона ще більше підірве довіру до банківської системи і призведе до зниження припливу вкладів у банки.

Читайте також:

Українцям знову заборонять достроково знімати депозити

Стельмах: банки зобов'язані виплачувати депозити

Через кризу українці забрали з банків 90 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: