НБУ на 50% збільшив щоденний норматив з викупу валюти на ринку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кожного дня з міжбанківського ринку купуватимуть близько 30 мільйонів доларів.

Національний банк України на 10 млн доларів збільшив планові показники викупу валюти з ринку в останньому кварталі 2019 року.

Про це 1 жовтня повідомили на сайті НБУ.

Нормативи вирішили підняти до 30 млн доларів щодня. У Нацбанку пояснюють такий крок сприятливою ситуацією на валютному ринку.

"У четвертому кварталі 2019 року Національний банк має намір купувати на міжбанківському валютному ринку до 30 млн доларів на день для нарощування міжнародних резервів. Це на 10 млн доларів більше кількісного індикатора, який діяв у 2-3 кварталах 2019 року", – йдеться в повідомленні.

Раніше у Нацбанку був норматив з викупу валюти у розмірі 20 мільйонів доларів, але часто закупівлі перевищували цю норму. Таким чином НБУ викупив від початку року близько 3,9 млрд доларів, яким поповнив міжнародні валютні резерви України.

Нагадаємо, наприкінці вересня гривня побила трирічний рекорд і вартість долара в обмінниках опускалася до 24,15 грн. Національну валюту тривалий час зміцнювали, зокрема, інвестування в облігації (зростання в 11 разів від початку року, що забезпечило вливання валюти). В коментарі ТСН.ua глава підрозділу з корпоративного аналізу компанії ICU Олександр Мартиненко спрогнозував, що до кінця року  іноземці можуть вкласти в ОВДП ще $2-3 млрд, і у цьому випадку гривня продовжить своє зміцнення.

У травні Кабмін спрогнозував, що 2020 року курс долара становитиме 28,2 грн. Такий показник заклали і в проєкті держбюджету на наступний рік. Проте новий уряд пообіцяв найближчим часом переглянути прогнози й внести зміни до проєкту.

Відео Купувати чи продавати: курс долара б’є рекорди

Сьогодні в обмінниках один зелений купували лише за 24 гривні і 15 копійок. І це найвищий курс гривні за останні чотири роки. Імпортери радіють, експортери в паніці. Що буде далі із гривнею, не беруться прогнозувати ні експерти фінансисти, ні банкіри з Національного банку. Купувати чи продавати долар - дивіться в сюжеті.  

Купувати чи продавати: курс долара б’є рекорди

Залиште свій коментар

Вибір редакції