НБУ назвав головні загрози для української економіки

Нацбанк прогнозує, що наступного року на Україну чекають повільний розвиток економіки, нестабільність фінансового ринку та помірна інфляція.

Головними загрозами для української економіки наступного року можуть стати несприятлива для вітчизняного експорту ситуація на світових ринках і нестабільність фінансової системи.

Про це йдеться у основних засадах грошово-кредитної політики на 2010 рік, оприлюднених Національним банком.  У документі, зокрема йдеться про те, що наступного року сукупний обсяг платежів України за зовнішніми боргами становитиме 20,3 мільярда доларів.

"Платежі за прямим та гарантованим державою боргом в наступному році становитимуть не менше ніж 2,3 мільярда доларів США, а за приватним боргом – більше ніж 18 мільярдів доларів США", - йдеться у документі.

Крім того, прогнозується зростання світової економіки на рівні 2,5%. "Такі очікування створюють для України умови поступового відновлення зовнішнього попиту на продукцію вітчизняного експорту. Утім, темпи його зростання в 2010 році ще не матимуть значного прискорення", - спрогнозували в НБУ.

В Нацбанку також відзначили, що тривалий період попереднього зниження внутрішнього попиту, формуватиме підґрунтя для стримування темпів зростання імпорту.

Очікується, що у наступному році дефіцит рахунку поточних операцій платіжного балансу може становити 0,1% від ВВП.

"Зазначені внутрішні та зовнішні умови залишають значні ризики розвитку грошово-кредитної сфери в наступному році, більшість з яких знаходитимуться поза межами прямого впливу монетарних інструментів та механізмів грошово-кредитної політики", - наголошується у документі.

"Найбільш небезпечною може виявитися несприятлива кон’юнктура на світових ринках за основними товарними групами українського експорту", - попередили в НБУ.

Крім того, в Нацбанку відзначили, що "стабілізація фінансового ринку та очікувана активізація розвитку внутрішнього ринку створюватимуть умови для поступового відновлення інвестиційних процесів із підвищенням ролі внутрішніх інвестицій у стимулюванні розвитку реального сектору економіки".

"Вплив на внутрішні ціни суттєвої девальвації обмінного курсу гривні компенсуватиметься збільшенням насиченості внутрішнього ринку товарами вітчизняного виробництва та зменшенням рівня доходів населення, що спостерігається у 2009 році", - наголошується у документі.

"Сукупна дія зазначених чинників обумовлюватиме помірні темпи інфляції", - додали у Нацбанку.

Нагадаємо, за прогнозом Кабміну, рівень зростання українського ВВП наступного року становитиме 3,7%.

У той же час, протягом двох перших кварталів 2009 року рівень падіння української економіки склав 38,1%.

Читайте також:

За півроку українська економіка обвалилася майже на 40%

Українська економіка перевищила мрії Ющенка

Азаров: українська економіка досягла дна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: