Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ назвав країни, куди українці найчастіше виїжджають на заробітки

Регулятор прогнозує зростання потоку заробітчан до Польщі.

Українці найчастіше виїжджають на заробітки до Польщі, Росії, Італії та Чехії.

"Причому в останні роки потоки українських мігрантів до Польщі суттєво зросли (на тлі зростання економіки Польщі, спрощення правил працевлаштування, надання низки переваг та можливостей для українців, що мали карту поляка, зрештою спрощення перетину кордону через введення безвізового режиму з країнами ЄС). Натомість міграція до Росії зменшилася, у тому числі через складні міждержавні відносини", - зазначають у Нацбанку України.

Зокрема, за даними Eurostat, 87% дозволів на проживання, які українці отримали в ЄС 2016 року, їм надала Польща. А за даними Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі, 95% всіх дозволів на працевлаштування, виданих Польщею у першому півріччі 2017 року, отримали саме українці.

Регулятор прогнозує, що "міграційні процеси можуть посилитися в найближчі роки, зокрема до Польщі. Додатковим ризиком активізації трудової міграції з Україні є збільшення кількості студентів, що здобувають освіту за кордоном".

НБУ констатує, що останніми роками в Україні посилилася як внутрішня, так і зовнішня трудова міграція, що, серед інших чинників, було зумовлено військовою агресією, макроекономічною кризою та погіршенням добробуту, високим рівнем молодіжного безробіття.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції