НБУ назвав найбільших боржників-власників банків, які разом винні 46 мільярдів гривень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проти нинішніх і колишніх власників подали майже 240 судових позовів.

Нинішні та колишні власники неплатоспроможних банків винні Нацбанку за кредитами рефінансування близько 46 млрд грн з урахуванням відсотків.

Такі дані станом на початок листопада 2019 року оприлюднив НБУ.

Майже чверть цього боргу – заборгованість банків однієї особи – Олега Бахматюка. Його два банки: "ВіЕйБі Банк" та банк "Фінансова ініціатива" заборгували НБУ 10,6 млрд грн.

Заборгованість інших банків перед НБУ така: банк "Надра" Дмитра Фірташа – 10,4 млрд грн; банк "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго – 6,7 млрд грн; "Дельта Банк" Миколи Лагуна – 5,8 млрд грн; "Імексбанк" Леоніда Клімова – 3,3 млрд грн.

Регулятор виокреслює заборгованість "ПриватБанку" за погашення, якої поручився його колишній власник Ігор Коломойський – 7,7 млрд грн. Це заборгованість виключно перед НБУ.

Загальна заборгованість деяких з цих осіб перед кредиторами та державою значно більша.

борги олігархів Нацбанку
Національний банк України

У НБУ зазначили, що активно працюють над стягненням коштів як з самих власників цих банків, так і з підконтрольних їм компаній. Позаяк вони надали особисті та майнові поруки, тобто гарантували, що ці борги будуть погашені.

Зокрема, проти Коломойського та його компаній подано понад 140 позовів, проти Бахматюка та його компаній – понад 50 позовів, проти Жеваго та його компаній – 30 позовів, проти Лагуна та його компаній – 10 позовів, проти Клімова та його компаній – 7 позовів.

Більшість цих судових процесів тривають роками. У Нацбанку нарікають, що навіть якщо отримують рішення на свою користь, то ці особи перешкоджають виконанню рішення судів, а реалізації активів Державною виконавчою службою відбувається повільно.

Раніше повідомлялося, що за результатами стрес-тестування НБУ щонайменше 11 банків, що діють на ринку, повинні збільшити свій капітал. Державні банки можуть обійтися без додаткового капіталу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції