НБУ назвав перші три банки, які потраплять під рекапіталізацію

Попередньо це "Родовід Банк", "Укргазбанк" та банк "Київ". Остаточне рішення щодо капіталізації банків буде прийнято в суботу.

Національний банк України пропонує провести перші операції щодо рекапіталізації з "Родовід Банком", "Укргазбанком" та банком "Київ".

Разом з тим, за його словами джерела в уряді, цей перелік поки не є остаточним: його повинна затвердити експертно-аналітична рада з питань участі держави в капіталізації банків.

У "Родовід Банку" і банку "Київ" вже працюють тимчасові адміністратори НБУ, тоді як в "Укргазбанку" - лише куратор центрального банку.

Серед цих кредитно-фінансових установ найбільшим за розміром загальних активів на 1 квітня був "Укргазбанк", який займав за цим показником 17-е місце (12,496 млрд. гривень) серед 182 діючих у країні кредитно-фінансових установ.

"Родовід Банк" і банк "Київ" за розміром активів були до початку квітня, відповідно, на 20 і 40 місцях з активами 10,988 млрд. гривень і 4,262 млрд. гривень.

Статутний капітал "Укргазбанку" на 1 квітня становив 700 млн. гривень, "Родовід Банку" - 435 млн. гривень, банку "Київ" - 225 млн. гривень.

Нагадаємо, у середу ввечері очікується прийняття остаточного рішення щодо рекапіталізації за рахунок бюджетних коштів перших трьох українських банків.

Для рекапіталізації банків у державному бюджеті України на 2009 рік передбачене виділення 44 млрд. гривень.

У квітні 2009 року був визначений перелік з семи банків, капітал яких планувалося збільшити за підтримки держави.

Очікувалося, що частка держави після рекапіталізації складе в "Родовід Банку", Укрпромбанку та банку "Київ" складе 99%, у банку "Надра" - 91,8%, в Імексбанку та Укргазбанку - 75% +1 акція.

Щодо банку "Фінанси та Кредит" на той момент йшла дискусія по питанню частки держави.

У травні стало відомо, що акціонери "Імексбанку" в ході капіталізації за рахунок бюджетних коштів готові передати державі лише близько 39% акцій, а акціонери банку "Фінанси та Кредит" - близько 50%, тоді як уряд претендує на частку не менше 60% +1 акція.

Водночас директор дирекції з банківського регулювання і нагляду Нацбанку Василь Пасічник повідомив, що прийняття остаточного рішення щодо капіталізації перших трьох українських кредитно-фінансових установ за рахунок бюджетних коштів перенесено з середи на суботу.

"Не визначилися (з банками). Як з'ясувалося, це знову було інформаційним засіданням. У суботу буде прийматися рішення", - сказав він.
 

Читайте також:

Жертва кризи: в Україні буде ліквідовано банк "Причорномор'я"

Банк соратника Тимошенко вимагає пільгових умов рекапіталізації

Держава забере собі "Надру", "Родовід" і ще чотири проблемних банки

Уряд приватизує сім комерційних банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: