НБУ: немає жодних підстав для посилення гривні

Голова Ради Нацбанку Порошенко впевнений, що за нинішніх економічних умов курс долара не впаде навіть до рівня 7,5 грн, як запланував уряд.

Глава Ради Національного банку Петро Порошенко впевнений, що в Україні немає умов, щоб утримати курс гривні на рівні 7,5 грн за долар, як запланував Кабмін.

Про це він заявив під час доповіді у Верховній раді, коментуючи прогнозний показник валютного курсу в бюджеті на 2010 рік. "Щодо ставки 7,5 гривні, цей показник є лише обрахунковий і це не означає, що уряд чи будь-хто бере зобов'язання тримати курс 7,5. Для цього немає ні умов, ні повноважень!", - впевнений банкір.

"Але збільшення експорту, конкурентоздатна продукція збільшують надходження валюти. Я можу вам це показати на прикладі останнього місяця. Нацбанк не виходить з інтервенціями вже три тижні. Разом з тим, жорстка монетарна позиція, яка обмежила можливість спекуляції й гри проти національної валюти дозволили говорити, що курс на вільному міжбанківському ринку був знижений більш ніж 4%", - в той же час відзначив Порошенко.

За його словами, обвал національної валюти спричинений тим, що "ми 6 років мали стабільний курс при двозначній інфляції. "Ми споживали незароблене. Уся країна. І якщо ми хочемо помазати губи медом виборцю і сказати, що в цьому винні якісь неправильні рішення, це не так. Бо, коли в 2007 році в нас імпорт перевищував експорт на 7 мільярдів, в 2008 – на 15 мільярдів – це ознака того, що ми жили не по коштах, і воно не могло скінчитися по іншому", - запевнив Порошенко.

За його словами, наприкінці 2008 року залишки іноземної валюти на рахунках комерційних банків України становили менше 2 мільярдів доларів, а на сьогодні ця цифра перевищує 5 мільярдів.

"Чому ці кошти збільшилися? Бо банки не мають змоги кредитувати у валюті надійних позичальників. І наша ідея полягає в наступному: я хотів би, щоб всі кредити у нас були в національній валюті. Друга позиція – надзвичайно ефективним антикризовим заходом є бюджет (зокрема, створення пріоритетів для окремих галузей, як машинобудування)", - заявив Порошенко.

За його словами, зараз у Нацбанку готуються обмеження для надання кредитів у валюті тим, хто не має змоги їх виплачувати.

Нагадаємо, зараз міжбанківський курс долара коливається між позначками 8,30 і 8,40 грн.

В той же час, прем'єр Юлія Тимошенко спрогнозувала, що наступного року курс долара впаде до позначки 6,5 грн. У фінансові прогнози на наступний рік уряд заклав цифру 7,5 грн за долар.

У той же час, експерти очікують, що вже до кінця 2009 року курс долара в Україні може сягнути позначки 9 гривень.

Читайте також:

Банкіри: до зими долар стрибатиме до 9,5 грн

Експерти: долар знову почне дорожчати у жовтні

Долар втратить статус світової валюти за 5 років

Гривня стала лідером падіння серед європейських валют

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: