НБУ обмежив доступ банків до валютних інтервенцій

З 28 липня НБУ продаватиме валюту лише тим банкам, які дотримуються встановлюваних центральним банком індикаторів валютного ринку.

Володимир Стельмах
Офіційний сайт Президента України
Стельмах продасть валюту не кожному банку.
З 28 липня Національний банк України продаватиме валюту лише тим банкам, які дотримуються встановлюваних центральним банком індикаторів валютного ринку і не порушують значень лімітів відкритої валютної позиції, повідомив регулятор у листі до банків.

"НБУ, починаючи з 28 липня 2009 року, розглядатиме поточні розгорнуті заявки (на придбання валюти) винятково від банків, які дотримуються індикаторів валютного ринку, які на щоденній основі доводяться до відома банків, за умови відсутності порушення банком… значень лімітів відкритої валютної позиції", - вказується в листі департаменту валютного регулювання НБУ, підписаному главою Нацбанку Володимиром Стельмахом.
Крім того, в листі уточнюється, що в разі здійснення такого порушення, заявки на прибання валюти розглядатимуться після закінчення 30 календарних днів з дати приведення розміру загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції банку відповідно нормативних значеннь.

При цьому Нацбанк підкреслює, що в понеділок 27 липня регулятор відмовився від проведення на міжбанку інтервенції на підтримку гривні через поведінки кредитно-фінансових установ.

"Виявлено, що банки свідомо завищують попит на безготівкову іноземну валюту під час проведення Нацбанком валютних інтервенцій і при цьому практично не працюють на міжбанківському валютному ринку України з іншими банками", - відзначено в листі.

Тим часом, Національний банк України заборонив банкам, що мають збитки, надавати бланкові кредити, здійснювати активні операції з інсайдерами в сфері надання нових кредитів і гарантій, викупляти власні акції і купляти недержавні цінні папери від свого імені.

Згідно постанові, збитковим банкам також заборонено достроково погашувати свої боргові цінні папери за винятком випадків, коли вони погашуються за ціною нижче 50% номінала і таке погашення не веде до істотного погіршення ліквідності банків.

Окрім того, Нацбанк зобов'язав органи управління банків зі збитками зупинити виплату дивідендів акціонерам або розподіл капіталу в будь-якій іншій формі, зупинити виплату бонусів, премій і інших матеріальних винагород працівникам банкам.

У документі наголошується, що постанова прийнята з метою забезпечення сприятливих умов для відновлення стабільної діяльності банків в період фінансово-економічної кризи і для підвищення рівня капіталізації банків.

Варто відзначити, що за станом на 1 квітня 2009 року в Україні нараховувався 41 збитковий банк, тоді як всього в країні діяло 182 кредитно-фінансових установ.

Читайте також:

Раді запропонували звільняти голову НБУ після 65 років

Хто більше за усіх постраждав від кризи

За півроку банки втратили більше 14 мільярдів гривень

Україна очолила п'ятірку світових лідерів з інфляції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: