НБУ обмежив обіг доларів

Національний банк обмежив використання іноземної готівки як засобу розрахунків на території України.

Національний банк обмежив використання іноземної готівки як засобу розрахунків на території України.

Відповідно до повідомлення НБУ, 30 травня правління Нацбанку прийняло постанову №200, що містить редакцію Правил використання готівкової інвалюти на території України.

Даний документ, зареєстрований у Міністерстві юстиції 18 червня, передбачає лише 3 випадки використання готівкової інвалюти як засобу розрахунків на території України: для здійснення платежів дипломатичним представництвам, консульським установам іноземних держав при наданні дозволів на в’їзд (віз) фізособами; для здійснення платежів на територіях аеропортів і портів у випадках, якщо іноземні транспортні засоби, що здійснювали рейси, через метеорологічні або технічні умови здійснили непередбачену посадку на території України і потребують техобслуговування, заправлення, придбання медикаментів і продуктів харчування; для здійснення платежів на територіях митниць у разі потреби сплати митних зборів і платежів.

Нацбанк також даною постановою заборонив фізособам - резидентам передавати свої валютні депозити в заставу при отримуванні кредитів без одержання відповідної індивідуальної ліцензії НБУ.

За оцінками Нацбанку, прийняття даної постанови буде сприяти зменшенню рівня доларизації української економіки.

Постанова набрала сили 29 червня 2007. Як повідомлялося раніше, Нацбанк неодноразово заявляв про намір обмежити рівень доларизації української економіки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: