НБУ обмежує тиск на гривню

З 1 травня банки зобов'язані зараховувати на спецрахунок в Нацбанку 100% суми обов'язкових резервів, сформованих за попередній звітний період.

Побоюючись тиску надмірної ліквідності на курс гривні, Нацбанк з 1 травня удвічі підняв суму резервів банків, які блокуються на його спецрахунку.

При цьому банкам дозволили всю суму резервів – 11,6 млрд грн – формувати облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП), випущеними для фінансування Євро-2012, що збільшить попит на них.

Банкіри вважають, що Нацбанк продовжить посилювання норм резервування. Згідно обнародуваній вчора ухвалі НБУ №210 від 20 квітня, з 1 травня банки зобов'язані зараховувати на спеціальний рахунок в Нацбанку 100% суми обов'язкових резервів, сформованих за попередній звітний період. Зараз банки зобов'язані тримати на спецрахунку в НБУ всього 50% обов'язкових резервів, ще 10% повинні на початок кожного дня перераховувати регулятору з можливістю подальшого зняття. Тобто половину резервів банки могли використовувати для здійснення клієнтських платежів.

Нацбанк також дозволив кредитним установам формувати всю суму резервів за допомогою ОВГЗ, випущених для фінансування підготовки і проведення чемпіонату Європи по футболу 2012 року. У НБУ повідомили, що ці зміни "забезпечать рівновагу на грошово-кредитному ринку і покликані запобігти ризикам дестабілізації курсу гривні".

Джерело в центробанку пояснило, що ухвала підготовлена директором департаменту монетарної політики Наталією Гребенник: "Вона була стурбована тим, що ми викупляємо багато облігацій із статутних капіталів держбанків і "Нафтогазу" і що ця величезна маса гривни рано чи пізно виллється на ринок і тиснутиме на курс". На думку фінансистів, крім валютної стабілізації, своїм рішенням НБУ переслідує мету понизити показник інфляції, який, за прогнозами МВФ, вже цього року може опуститися нижче 10%.

Банкіри повідомили, що центробанк найближчим часом введе нові обмеження. "Буде змінена база резервування, - відзначив директор департаменту операцій на фінансових ринках банку Фінанси і Кредит Андрій Войтенко.– Якщо зараз резервуються тільки валютні депозити, то незабаром норма резервування буде підвищена і для гривневих ресурсів".

Читайте також:

Нацбанк пообіцяв стабільний курс долара

Нацбанк відзвітував про зміцнення гривні

Нацбанк почав продавати валюту й обвалив долар

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: