НБУ оновив прогнози: погіршений показник зростання економіки та стабільність облікової ставки

Останні два місяці в Україні зросли інфляційні показники.

Національний банк переглянув економічні прогнози для України й погіршив окремі з них.

Зокрема, ВВП цього року зросте на 1,6% замість раніше прогнозованих 1,9%.

"Перегляд прогнозу відбувся через гірші результати економічної активності у першій половині року, зокрема у сфері послуг, та через перегляд оцінок урожаю зернових. Збережуться низькі показники діяльності галузей, найбільш вразливих до розриву виробничих зв'язків з неконтрольованими територіями (гірничо-металургійний комплекс, енергетика, транспорт)", - пояснив регулятор.

2018 року українська економіка має зрости до 3,2%.

"Насамперед цьому сприятимуть поступове пом'якшення фіскальної та монетарної політики, що стимулюватимуть споживчий попит. Також економічне зростання будуть підтримувати покращення інвестиційної привабливості економіки й зростання експорту на тлі поліпшення умов торгівлі і високих обсягів урожаю. Однак відновлення внутрішнього споживчого та інвестиційного попиту переважно задовольнятиметься імпортованою продукцією", - зазначили в НБУ.

Показники інфляції в найближчі два роки перебуватимуть у межах раніше оголошених цільових орієнтирів: 8% (плюс/мінус 2%) у 2017 році та 6% (плюс/мінус 2%) у 2018 році). Відповідно регулятор зберіг незмінними прогнози інфляції на 2017-2018 роки – на рівні 9,1% і 6,0% відповідно.

"Прискорення загальної інфляції до 13,5% у травні та приблизно до 15% у червні дещо перевищувало траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті (квітень 2017 року). Це було зумовлено насамперед подорожчанням сирих продуктів харчування. Підвищення цін на м'ясні та молочні продукти на світовому ринку активізувало експорт вітчизняної продукції, в результаті чого її пропозиція на внутрішньому ринку скоротилася. А втрата частини врожаю внаслідок весняних заморозків і збільшення пропозиції дорожчої імпортованої продукції відобразилися на внутрішніх цінах на овочі та фрукти", - пояснили в НБУ.

Враховуючи негативні тенденції, регулятор залишив без змін облікову ставку на рівні 12,5% річних.

Міжнародні золотовалютні резерви НБУ зросли до 18 млрд доларів, а чиста купівля валюти регулятором від початку року становить понад 1,3 млрд доларів.

"Ключовим припущенням цього прогнозного сценарію є подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом, що залишається важливим джерелом поповнення міжнародних резервів країни. Разом із профіцитом зведеного платіжного балансу отримання фінансування за програмою EFF дасть змогу збільшити міжнародні резерви до 20 млрд доларів США на кінець 2017 року та до 27 млрд доларів США на кінець 2018 року. Також накопиченню резервів сприятиме використання урядом коштів від спецконфіскації безпосередньо для здійснення виплат за державним боргом", - зазначили в НБУ.

Зазначимо, що Національний банк України очікує цьогоріч отримати ще 3 млрд доларів за програмою співпраці з МВФ.

Залиште свій коментар