Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ оприлюднив звіт міжнародних детективів Kroll про багатомільярдні махінації у "ПриватБанку"

Згідно із результатами перевірки, збитки оцінено щонайменше в розмірі 5,5 млрд дол. США.

Національний банк України оприлюднив результати незалежного розслідування компанії Kroll, які підтвердили, що "Приватбанк" був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Згідно із результатами перевірки, збитки оцінено щонайменше в розмірі 5,5 млрд дол. США.

У компанії Kroll вважають, що "кредитні кошти були використані для придбання активів та фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь екс-акціонерів та груп афілійованих з ними осіб".

"Механізми, які використовувалися для маскування джерел та реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів. Обсяг операцій та швидкість їх проведення (упродовж кількох хвилин між операціями), відсутність обґрунтованого економічного зв'язку між особою, що погашає кредит, та початковим позичальником, а також широке використання офшорних компаній спеціального призначення (SPV), свідчать про спроби приховати справжнє призначення коштів від регуляторів та інших стейкхолдерів", - наголошується у розслідуванні.

ВідеоМіжнародний аудит показав чималу кількість проблемних кредитів "Приватбанку"

На думку авторів доповіді, центральним елементом «організованої махінації з кредитним портфелем та виведенням коштів була тіньова банківська структура всередині ПАТ "Приватбанк". "Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів та сприяла руху коштів за сотнями кредитних договорів на мільярди доларів США в інтересах осіб, пов'язаних з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. До цієї тіньової банківської структури були залучені сотні працівників ПАТ "Приватбанк", - переконані у компанії Kroll.

При цьому  тіньова банківська структура нібито керувала корпоративним кредитним портфелем пов'язаних осіб. "Під її контролем надавалися нові кредити, які зазвичай використовувались для погашення основної суми та відсотків за існуючими кредитами пов'язаних осіб (циклічне перекредитування). Вона забезпечувала здійснення транзакцій з метою приховати джерело та справжнє призначення кредитних коштів, створюючи видимість звичайного клієнтоорієнтованого банку. Банк залучав кошти українських та закордонних вкладників для підтримки схеми циклічного перекредитування", - йдеться у документі, який оприлюднений на сайті НБУ.

ВідеоСкандальне звільнення та нові суми: незалежні аудитори опублікували звіт щодо "ПриватБанку"

Фахівці Kroll зазначили, що "Приватбанк" неодноразово надавав неправдиву інформацію щодо свого фінансового стану, що могло бути досягнуто через систематичну фальсифікацію фінансової звітності колишнім менеджментом банку.

Також у доповіді повідомляється, що до націоналізації у грудні 2016 року понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. "Наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 позичальникам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Більшість із них не погашаються та є простроченими, що призвело до збитків банку щонайменше в 5,5 млрд дол. США", - повідомляється у звіті.

Нагадаємо, "ПриватБанк" працює на ринку України від 1992 року і є найбільшим банком за обсягом активів.

Кабмін 18 грудня 2016 року ухвалив рішення націоналізувати банк, керуючись рекомендаціями Ради національної безпеки і оборони за пропозицією НБУ.

Для докапіталізації "ПриватБанку" уряд випустив облігації внутрішньої держпозики на 117 млрд грн, при цьому папери на 25,8 млрд грн Нацбанк викупив наприкінці грудня 2016-го, ще на 1,4 млрд грн – у січні цього року.

У червні 2017-го Кабмін ухвалив рішення про докапіталізацію банку ще на 38,5 млрд грн, при цьому на першому етапі в капітал банку були внесені облігації внутрішньої держпозики на 22,5 млрд грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції