НБУ: "Ощадбанк" продасть борги "Нафтогазу"

Заступник голови НБУ зазначив, що в іноземних інвесторів з'явився інтерес до боргових інструментів українських емітентів, зокрема і "Нафтогазу".

Державний "Ощадбанк" вже почав переговори з інвесторами про продаж боргових зобов'язань НАК "Нафтогаз України". Про це заявив перший заступник голови Національного банку України Юрій Колобов.

"Зараз в іноземних інвесторів з'явився інтерес до боргових інструментів українських емітентів, у тому числі і "Нафтогазу". Один з варіантів зменшення частки "Нафтогаза" у кредитному портфелі держбанків - заміна кредитів на облігації держкомпанії. Повірте, є достатньо охочих, які із задоволенням куплять у "Ощадбанка" цей борговий інструмент НАК", - сказав Колобов в коментарі виданню "Коммерсант-Украина", додавши, що ця операція на стадії затвердження в Кабінеті міністрів України.

"Закінчено всю підготовчу робота, а "Ощадбанк" вже почав переговори з інвесторами", - уточнив Колобов.

Він також повідомив, що державні банки пройшли due diligence за програмою Міжнародного валютного фонду (МВФ) і результати цього аудиту були позитивними.

НАК "Нафтогаз України" є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України. Чистий прибуток компанії в 2009 р. скоротився відносно 2008 р. на 79,5% - до 287,5 млн дол.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України збільшив статутний капітал НАК "Нафтогаз України" на 7,4 млрд грн - до 37 млрд 340 млн 905 тис. грн. Раніше статутний капітал НАК складав 29 млрд 940 млн 905 тис. грн.

Читайте також:

Уряд збільшив статутний капітал "Нафтогазу" на 7,4 мільярди

"Нафтогаз" віддасть газ Фірташу до кінця року

НБУ розподілив банки на групи по розмірах активів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: