НБУ: падіння української економіки припиниться через місяць

Водночас Нацбанк попереджає: може бути ще одна хвиля кризи. А гривня, на переконання регулятора, буде стабільною.

Економічна криза в Україні закінчиться у другій половині 2010 року, проте формально відновлення економіки почнеться після Нового року. Про це заявив голова групи радників при раді Нацбанку України Валерій Литвицький.

За його словами, формальний спад в економіці закінчиться у січні-лютому 2010 року. Однак Литвицький підкреслює, що це буде лише формальне, статистичне завершення рецесії, у порівнянні січня-лютого 2010 року з січнем-лютим 2009 року буде спостерігатися певне зростання, але статична база 2009 року настільки низька, що говорити про кардинальні зрушення буде зарано.

Водночас Литвицький не радить перебільшувати позитивні сигнали. "Я радив би не впадати в амнезію, в безпам'ятство щодо кризи, бо може буди ще одна хвиля кризи", - попередив експерт.

Водночас банкір спрогнозував, що в Україні курс гривні до долару до кінця 2009 року буде стабільним, проте відмовився прогнозувати ситуацію на валютному ринку у 2010 році. На його думку, неможливо прогнозувати курс, не володіючи даними про бюджетні доходи і видатки, зокрема про дефіцит бюджету, який має прямий вплив на курс національної валюти.

Також, Литвицький оприлюднив прогноз інфляції та ВВП за підсумками 2009 року. Згідно з цими прогнозами, зростання цін складе близько 13%, а падіння ВВП буде на рівні 13-14%.

Читайте також:

Нацбанк визнав законними усі валютні кредити в Україні

Україна остаточно уникла загрози дефолту

НБУ: гривня не впаде до Нового року

Мінфін: гривня сильно подорожчає після виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: