НБУ підозрює клієнтів 41 банку в проведенні підозрілих фінансових операцій

Перевірками фактів займуться правоохоронні органи.

Нацбанк констатує, що від початку цього року клієнти 41 українського банку здійснювали або намагалися провести підозрілі фінансові операції. Лише в липні таких фінустанов нарахували 11.

Відповідно регулятор поскаржився до правоохоронних органів на такі дії клієнтів банків. Здебільшого операції стосувалися проведення через банки готівки в значних обсягах, а також спроб виведення грошей за кордон.

Водночас у НБУ констатують, що після посилення практики KYC (know your customer – знай свого клієнта) кількість підозрілих операцій зменшилася.

"Проводити схемні операції стало набагато важче, і зловмисники тепер намагаються використовувати більш складні та розгалужені схеми. Для протидії таким схемам регулятор перебуває в постійному діалозі з ринком. Так, минулої п'ятниці на базі Національного антикорупційного бюро України відбулося чергове обговорення з банками актуальних викликів у сфері фінансового моніторингу", – наголосив директор департаменту фінансового моніторингу Нацбанку Ігор Береза, якого цитує прес-служба регулятора.

У НБУ переконані, що передана правоохоронцям інформація може свідчити про організовану злочинну діяльність. Тож, сподіваються в Нацбанку, правоохоронці попередять та припинять незаконні фінансові операції.

Водночас у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб нарікають на роботу правоохоронців. Адже у них "зависли" понад три тисячі заяв на працівників, топ-менеджерів та власників банків, які довели ці фінустанови до банкрутства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: