НБУ підвищив у три рази штрафи для банків за порушення валютного законодавства

Про всі валютні операції, про порушення законадавства, банки повинні звітувати. Ухилення чи невчасне виконання цієї умови буде каратися.

НБУ підвищив у три рази штрафи для банків за порушення валютного законодавства.

Про це йдеться у постанові НБУ, яка набирає чинності 5.11.2009 р.

"5 грудня 2009 року набирає чинності постанова правління Національного банку України від 05.11.2009 № 654 "Про внесення змін до Положення про валютний контроль", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 24.11.2009 за № 1134/17150", - говориться в повідомленні.

Зокрема вносяться до положення про валютний контроль, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 08.02.2000 № 49, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.04.2000 за № 209/4430 (зі змінами), такі зміни:

В частину 2, пункту 2.5. про "нездійснення уповноваженими банками, іншими фінансовими установами та національним оператором поштового зв'язку функцій агента валютного контролю в частині інформування у випадках та в порядку, установлених законодавством, у тому числі нормативно-правовими актами Національного банку, відповідних державних органів про порушення резидентами і нерезидентами законодавства, пов'язаного з проведенням ними валютних операцій, тягне за собою таку відповідальність":

за порушення порядку інформування - накладення штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (підвищується до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

за порушення строків інформування, яке не перевищує 10 днів, - накладення штрафу в розмірі 1 (підвищується до 3) неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний день порушення;

за порушення строків інформування, яке становить від 11 до 30 днів, - накладення штрафу в розмірі 20 (підвищується до 60) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

за порушення строків інформування, яке становить понад 30 днів, - накладення штрафу в розмірі 1 (підвищується до 3) відсотків від суми (вартості) валютної операції, про яку уповноважений банк згідно зі встановленим порядком зобов'язаний був поінформувати відповідний державний орган, але не менше 20 (підвищується до 60) і не більше 40 (підвищується до 120) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У пункті 2.8. Несвоєчасне подання, приховування або перекручення встановленої Національним банком звітності про валютні операції тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20 (підвищується до 100) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як відомо, Національний банк за рахунок рефінансованих банків вирішив зрівняти курси валют на готівковому ринку. Своїх боржників НБУ зобов'язав дотримуватися середнього курсу, решті банків лише рекомендовано використовувати його для корекції своїх котирувань.

Читайте також:

Нацбанк змусить банки-боржники продавати долари за єдиним курсом

НБУ позбавляє 70 банків доступу до валюти

Українці не зможуть користуватися міжнародними кредитками за кордоном

В Україні майже повністю скасовано валютне кредитування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: