НБУ починає збирати борги

Нацбанк знайшов можливість понизити курс долара, не витрачаючи валютні резерви.

Регулятор обмежить термін рефінансування банків двома тижнями, щоб позбавити кредитні установи можливості за рахунок грошей НБУ скуповувати валюту, спекулюючи на її курсі. Крім того, НБУ планує змінити нормативи валютної позиції, оскільки нинішні вимоги дозволяють банкам фальсифікувати статистичні дані, купуючи валюту про запас. Експерти вважають, що такі заходи Нацбанку змусять банки продавати надлишки доларів.

Вчора Нацбанк розіслав банкам листа, в якому підкреслив необхідність стимулювати повернення вкладів населення в банки для зменшення девальваційного тиску вільних коштів на курс. При цьому НБУ відзначив, що не має наміру більше рефінансувати банки, "накачувавши" їх ліквідність в збиток стабільності гривни. "Нацбанк має право, а не зобов'язаний надавати кредити для рефінансування банку, якщо це не несе ризик для банківської системи", - йдеться в листі банкам.

Таким чином НБУ спробував зняти питання керівників невеликих банків, які обурювалися, чому їм не видаються кредити регулятора, тоді як їх отримують великі кредитні установи - з I і II груп. У листі НБУ зокрема повідомлялося, що правління Нацбанку ухвалило "здійснювати підтримку ліквідності банків .... як правило не більше ніж на 14 днів, залежно від щоденної ситуації, яка склалася на грошово-кредитному ринку, і ухвалювати рішення про задоволення заявки кожного конкретного банку з врахуванням стану його ліквідності, зменшення депозитів, кредитної активності і участі на міжбанківському кредитному ринку". Це необхідно, щоб позбавити банки можливості спекулювати на валютному ринку за рахунок грошей НБУ.

Крім того, в НБУ говорять про підготовку рішення, за яким банки будуть позбавлені можливості купувати валюту про запас. Зміна нормативів примусить банки продавати накопичену валюту, що може понизити курс долара до 6-6,5 грн дол, прогнозують в НБУ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: