НБУ погіршив прогноз інфляції: що буде з цінами в Україні до кінця року

НБУ погіршив прогноз інфляції: що буде з цінами в Україні до кінця року

Фото: УНІАН

Інфляція сповільниться наприкінці 2021 року.

Національний банк України, який підвищив облікову ставку, погіршив прогноз інфляції. НБУ очікує, що за підсумками 2021 року споживчі ціни в Україні виростуть на 9,6%.

Про це повідомили у пресслужбі Нацбанку 22 липня.

Водночас у НБУ прогнозують, що після досягнення піку восени 2021 року інфляція почне сповільнюватися й повернеться до цілі 5% у другому півріччі 2022 року. Цьому сприятиме надходження нового врожаю та корегування глобальних цін на енергоносії.

"Після досягнення піку восени цього року інфляція почне сповільнюватися завдяки надходженню нового врожаю і коригуванню глобальних цін на енергоносії", – повідомили в НБУ.

Як повідомлялося, в Україні дуже помітно підскочили ціни на харчі порівняно з минулим роком. Вартість яєць підскочила майже вдвічі. Більш ніж наполовину здорожчали олія та цукор. Подорожчав навіть хліб. Лідери цінових стрибків у комуналці - газ і світло.

Нагадаємо, Міненерго України виступає за подовження терміну дії чинної моделі покладання спеціальних обов'язків на ринку електроенергії для населення до 1 серпня. Все це для того, аби захистити соціально вразливі верстви населення і забезпечити підприємствам можливість для модернізації виробничих потужностей та стабільної роботи.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація