НБУ пом'якшив заборону на кредитування (відео, оновлено)

Національний банк пом'якшив заборону на банківське кредитування, дозволивши збільшувати гривневі кредитні портфелі банкам, які мають вільні гроші.

Докладніше про ситуацію з банками - на відео ТСН.

Валютне кредитування залишилося можливим тільки для малої кількості клієнтів, передає "Комерсант-Україна". Банкіри вважають, що послаблення з боку НБУ не дозволять нарощувати кредитування банкам з українським капіталом, а у іноземних банків виникне проблема конвертації валюти, що привертається від материнських структур.

Правління НБУ видало постанову, що змінює правила банківського кредитування. На невизначений час НБУ заборонив банкам з 13 жовтня збільшувати кредитні портфелі.

"Можуть надавати кредит в іноземній валюті контрагентам, які не мають валютної виручки, в рамках обсягів заборгованості по ним, яка склалася на цю дату. Всі інші кредити банки можуть надавати в установленому порядку за наявності відповідних ресурсів," – йдеться у постанові.

Новим документом НБУ зняв обмеження на покупку валюти для проведення авансових платежів за імпорт. Крім того, банкам дозволено здійснювати перекази коштів одержувачам в межах одного відділення або філії в день отримання платіжного документа, переклади в межах одного банку можуть займати до двох операційних днів, і лише міжбанківські переклади - до трьох операційних днів. Пакет документів, що приймаються як забезпечення під рефінансування НБУ, розширений акціями власників банків. При цьому кредит НБУ банк може отримати в тому випадку, якщо обсяг його термінових депозитів за п'ять днів зменшився на 2%.

ВідеоЯк забрати гроші з банку

ВідеоЧи варто тримати гроші у банку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: