НБУ пообіцяв стабільність гривні майже до кінця року

Представники НБУ спрогнозували стабільність курсу гривні. Прогноз розрахований щонайменше до кінця третього кварталу поточного року.

У найближчі місяці та протягом другого-третього кварталів 2010 року курс гривні відносно долара може зберегтися на поточному рівні - близько 8 грн за долар. Цьому сприятимуть поліпшення ситуації з платіжним балансом і зростаюча потреби в гривневих ресурсах з боку економіки.

Таку думку висловив керівник групи радників голови Національного банку Валерій Литвицький. "Курсова рівновага першого кварталу, яку намацав ринок, збережеться і в травні-червні. Підстави для цього сформувалися в економіці... Мій прогноз на другий і третій квартал - стабільність на ринку", - сказав він.

"Валютний ринок зараз перебуває в тонусі, тому що в останні місяці отримав багато позитивних внутрішніх і зовнішніх сигналів. Дисфункцій у валютних трансакціях не спостерігається, і Нацбанк така ситуація влаштовує. Але це не означає, що центробанк розслаблений і не відстежує розвиток подій", - пояснив Литвицький.

За словами банкіра, викуп значних обсягів валюти з ринку дозволяє НБУ задовольнити збільшення попиту на гривневі ресурси з боку зростаючої української економіки та населення, яке підвищило схильність до заощаджень. "Попит на гривню з боку населення і бізнесу є основним мотивуючим фактором для присутності Нацбанку на валютному ринку. Крім того, це дозволяє поповнити валютні резерви і згладити коливання курсу. Тому ми продовжимо купувати валюту", - сказав він.

"Волатильність ринкового курсу дуже незначна. Економіка зростає, домінує приплив валюти. Експортна виручка йде по висхідній. Імпорт відстає, особливо в травні. Це вирівнює платіжний баланс. Думаю, в травні поточний рахунок майже бездефіцитний, а фінансовий - з профіцитом", - додав радник голови НБУ.

Нагадаємо, з кінця лютого НБУ регулярно скуповує валюту на міжбанківському валютному ринку, відновлюючи обсяг валютних резервів і протидіючи надлишковому посиленню гривні. З початку року НБУ придбав на міжбанку понад 4 мільярди доларів, після того як в 2009 році він продав валюти на 10,4 мільярда доларів більше, ніж купив.

Ринковий курс гривні на міжбанку з початку року зміцнився на 0,6%, стабілізувавшись у квітні-травні на рівні близькому до 7,92 гривні за долар. Уряд очікує збереження курсу в 2010 році на рівні 8 гривень за долар.

У той же час, деякі експерти прогнозують падіння курсу гривні восени цього року.

Зокрема, це пов'язується з дефіцитом державного бюджету, що становить 56 мільярдів гривень.

Читайте також:

Експерти очікують падіння гривні восени

Опозиція спрогнозувала обвал гривні та різке зростання цін

НБУ більше не продаватиме населенню долари за пільговим курсом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: