НБУ пообіцяв стабільний курс гривні

В Нацбанку заявили, що гривня забезпечена валютними резервами, і перспектива припливу резервів від міжнародних фінансових організацій набагато більша, ніж перспектива послаблення гривні у зв'язку з нерозміщенням єврооблігацій.

Перенесення Україною розміщення єврооблігацій на пізніший термін не відіб'ється на курсі гривні, вважає керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

"Перенесення термінів розміщення єврооблігацій не може відбитися на курсі гривні, тому що контр-фактори набагато сильніше", - сказав він на прес-конференції.

"По-перше, гривня забезпечена валютними резервами, і перспектива припливу резервів від міжнародних фінансових організацій набагато більше вражаюча, ніж перспектива послаблення гривні у зв'язку з нерозміщенням (єврооблігацій). Друге, гривню підтримують не лише резерви, гривню підтримують позитивна динаміка продуктивності праці. Інфляційні очікування спали - це теж додатковий аргумент на користь перспектив стабільності гривні", - відмітив Литвицький.

Крім того, за його словами, зберігається профіцит поточного і фінансового рахунку. "Оскільки прийнято рішення про секвестр державного бюджету на 2010 рік, то очевидно, що потреба країни в позиках буде менше", - вважає він.

Литвицький підкреслив, що нині курс гривні знаходиться в рівноважному положенні.

"Ми зараз на ринку, але ми зараз йдемо за ринком. Різниці між офіційним і середньозваженим курсом за участю НБУ (на міжбанківському валютному ринку), без участі НБУ немає", - сказав він.

Литвицький також відмітив, що до понеділка, 19 липня, міжнародні резерви НБУ досягнуть 30 млрд доларів.

"Поки не відновлені резерви до рівня історичних максимумів (38 млрд доларів), ми не можемо говорити про те, що результати кризи подолані. Ми чекаємо рівень в 30 млрд доларів в найближчі години, дні", - сказав він.

Як повідомлялося раніше, в п'ятницю Мінфін України заявив про рішення не розміщувати євробонди після проведення зустрічей з інвесторами, відмічаючи існуючі джерела фінансування і ліквідну позицію країни.

Читайте також:

Стельмаху продовжили термін повноважень

Українці продовжують масово скуповувати валюту

Янукович зобов’яже Стельмаха стримувати інфляцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: