Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ поповнив чорний список неплатоспроможних банків ще одним

Акціонери фінустанови самі вирішили ліквідувати банк.

НБУ відніс комерційний банк "Новий" до неплатоспроможних. Рішення про це регулятор ухвалив учора, 13 липня.

Нагадаємо, акціонери ПАТ "АКБ "Новий" самі ухвалили рішення про припинення здійснення банківської діяльності та надали відповідний план до НБУ. Проте розмір регулятивного капіталу "Нового" на 12 липня 2017 року був меншим однієї третини від мінімального рівня. Тож НБУ й визнав фінустанову неплатоспроможною.

99% усіх вкладників "Нового" (близько 3 тисяч осіб) отримають свої вклади в повному обсязі, бо їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої ФГВФО. Загалом, мають виплатити близько 36 млн грн.

Найбільшим акціонером "Нового" є ДП "Конструкторське бюро Південне ім. М.К. Янгеля" - 18,3297%, ще сім фізичних осіб прямо чи опосередковано володіють пакетами по 9,88-9,99%. У першому кварталі 2017 року чистий збиток банку склав 11,82 млн грн. "Новий", за даними НБУ станом на 1 квітня цього року, був на 58 місці за розміром активів серед 90 банків, які залишилися на той час працювати в Україні. Його активи становили 770,59 млн грн, статутний капітал – 150 млн грн, власний капітал – 36,7 млн грн.

Зазначимо, що до 11 липня 2017 року всі українські банки повинні були збільшити свій мінімальний капітал до 200 млн грн. Ті фінустанови, що не виконали вимог регулятора, чекає статус неплатоспроможного, а далі – ліквідація.

Раніше повідомлялося, що НБУ пропонує позбутися монополії держави на банківському ринку, яка сягнула 55%.

Залиште свій коментар

Вибір редакції