Боржників банків виселятимуть з квартир за двомісячну прострочку

НБУ зібрався посилити права банків відносно людей, які мають борги по кредитах. Зокрема, тепер їх будуть виселяти з квартир і відбирати запоруки.

Комерційні банки на фоні запеклої боротьби з неплатниками кредитів, розробили законопроект, який збільшить їх права. Вони зможуть відбирати запоруки у позичальників і виселяти їх з квартир у разі більш ніж двомісячної затримки по виплатах, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Заемщиков накажут по мировым стандартам".

Нацбанк підготував проект змін в ряд законів, спрямованих на захист прав кредиторів. В НБУ розповіли, що проект був ініційований банками, які намагаються зменшити збитки від дій позичальників, що ухиляються від сплати боргів різними методами.

Документ, зокрема, пропонує позбавляти позичальників права розпоряджатися предметом запоруки у разі неплатежів по кредиту більше двох місяців, дозволити судам за заявою банку приймати рішення про виселення людей з квартир, що знаходяться в запоруці, і відмінити необхідність отримання згоди органів опіки на реалізацію займу.

Документ також забороняє популярну схему визнання банкротом фізособи-підприємця по його особистих зобов'язаннях. А власники і керівники компаній-боржників, а також їх родичі, не зможуть створювати нові компанії. Боржники, серед іншого, не зможуть здійснювати розрахункові операції до сплати зобов'язань по кредиту, а банкрутство компаній не позбавить банки прав на заставне майно проблемних компаній.

Як повідомлялося, дані про діяльність 14 найбільших банків за I квартал свідчать, що криза в більшості цих установ завершилася. Збитки за три місяці показали лише УкрСіббанк (716,93 млн грн), Промінвестбанк (151,53 млн грн), "Фінанси та Кредит" (22,88 млн грн) і "Форум" (267,51 млн грн), тоді як інші зуміли отримати прибуток.

Читайте також:

В Україні сталося друге за місяць "кредитне" самогубство

Українські банки з другої половини року відновлять активне кредитування

МВФ прогнозує зростання ВВП України у 2010 році на рівні 3,7%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: